لینک های دسترسی

Breaking News

افراد مسلح در هلمند یک پولیس زن را مجروح کرده و شوهرش را کشتند


مقام‌های محلی ولایت هلمند می‌گویند که در نتیجۀ گلوله‌باری افراد مسلح ناشناس، یک پولیس زن در این ولایت زخمی شده و شوهراش جان باخته است.

ولی جان سرحدی، قوماندان امنیهٔ هلمند روز یک‌شنبه هفتم مارچ (۱۷ حوت) به صدای امریکا گفت که این پولیس زن ملالی نام دارد و زمانی مورد گلوله‌باری قرار گرفت که با شوهراش به سوی وظیفه می‌رفت.

آقای سرحدی افزود که این واقعه صبح امروز در مرکز شهر لشکرگاه صورت گرفته و تلاش‌های پولیس برای بازداشت عاملان این رویداد جریان دارد.

قوماندان امنیهٔ هلمند همچنان گفت که این منسوب پولیس زن برای درمان به شفاخانه منتقل شده است.

او گفت که این زن از ۱۲ سال به این‌سو در چوکات پولیس هلمند ایفای وظیفه می‌کرد.

بر اساس معلومات مقام‌های امنیتی ولایت هلمند در حال حاضر، بیش از ۵۰ زن در صفوف پولیس وظیفه اجرا می‌کنند که بیشتر در بخش‌های تحقیقات جنایی و بازرسی منازل مسکونی مسوولیت دارند.

مقام‌های محلی در جنوب افغانستان همچنان از افزایش "حملات هدفمند" بر نیروهای پولیس زن، به ویژه در ولایت‌های هلمند و قندهار ابراز نگرانی کرده و گفته اند که بیشتر این حملات از سوی طالبان انجام شده است.

این در حالی است که افراد مسلح ناشناس به تاریخ ۲۵ اکتوبر سال ۲۰۲۰ یک پولیس زن را در شهر قندهار با ضرب گلوله کشتند. این پولیس زن فرشته نام داشت و قرار است در روزهای پیشرو با شش زن فقید افغان جایزهٔ افتخاری شجاعت را از وزارت خارجهٔ ایالات متحده دریافت کند.

XS
SM
MD
LG