لینک های دسترسی

Breaking News

تطبیق واکسین کووید۱۹ به کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله در امریکا آغاز می‌شود


ادارۀ غذا و دوای ایالات متحده ناوقت روز دوشنبه ۱۰ می (۲۰ ثور) تطبیق واکسین کووید۱۹ شرکت فایزر – بیوان تک را برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال منظور کرد و قرار است این روند روز پنجشنبه آغاز شود.

شرکت فایزر در ماه مارچ اعلام کرد که طبق آزمایش‌های انجام شده روی بیش از ۲۲۰۰ داوطلب بین سنین ۱۲ تا ۱۵، واکسین این شرکت بر افراد شامل در این محدودۀ سنی صد درصد موثر بوده است.

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده که ادارۀ وی از پیش برای تطبیق واکسین به افراد بین سنین ۱۲ تا ۱۵ سال آمادگی گرفته بود، با صدور بیانیه‌ای این اقدام ادارۀ غذا و دوای امریکا را گامی به جلو در مبارزه با کروناویروس خواند.

آقای بایدن گفت: "اگر شما والدینی استید که می‌خواهید از فرزندان تان حفاظت کنید، یا نوجوانی استید که علاقمند است واکسین شود، این تصمیم امروز گامی نزدیک‌تر به آن هدف است."

ایالات متحده برای نخستین بار استفادۀ اضطراری واکسین کووید۱۹ را برای افراد ۱۶ سال و بالاتر از آن در ماه دسمبر سال گذشته منظور کرد.

واکسین فایزر تنها واکسینی بود که در ایالات متحده برای طبقه سنی بین ۱۶ تا ۱۸ مجوز داشت. دیگر واکسین‌ها از جمله مودرنا و جانسن اند جانسن فقط برای ۱۸ سال به بالا تایید شده‌‌اند.

بیشتر کودکان مبتلا به کووید۱۹ فقط علایم خفیف دارند یا اصلاً علایمی ندارند. با آنکه کودکان در معرض خطر جدی این بیماری قرار ندارند، می‌توانند شیوع ویروس را گسترش دهند.

داکتر ویلیم گروبر، دانشمند ارشد واکسین سازی در شرکت فایزر می‌گوید که مجوز واکسین به این گروه سنی به ایالات متحده کمک می کند تا جمعیت معافیتی خود را گسترش دهد و از یک گروه سنی که به طور کامل از بیماری شدید در امان نمانده اند، محافظت کند.

واکسین‌ها برای پایان دادن به همه گیری بسیار مهم استند. اما بسیاری از مقامات صحی نگران استند که تردید دریافت واکسین وقتی در بزرگسالان وجود دارد، در این گروه سنی حتا بیشتر خواهد بود.

با توجه به نامعلوم بودن تاثیرات دراز مدت واکسین بالای رشد کودکان و کمتر مصاب شدن کودکان به این بیماری، والدین ممکن است خطرات را در مقابل مزایای واکسین زیر سوال ببرند.

این مجوز تحت قوانین استفاده اضطراری صادر شده است. شرکت فایزر اعلام کرد که تا ماه سپتمبر سال روان درخواست مجوز استفاده اضطراری این واکسین برای سنین دو تا ۱۱ سال را هم درخواست خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG