لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا ١٢ افسر نظامی روسیه را به مداخله در انتخابات ٢٠١٦ متهم کرد


وزارت عدلیۀ ایالات متحده دیروز دوازده افسر استخبارات نظامی روسیه را بخاطر تلاش برای مداخله در انتخابات این کشور متهم اعلام کرد.

اتهام تازه بر روس ها در حالی صورت گرفته که قراراست دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده تا دو روز دیگر با ولادمیر پوتین، همتای روسی اش ببیند.

این اتهام نامۀ از سوی یک هیئت منصفه تائید شده است. هیئت منصفه این اتهام نامه را بر اساس شواد پیشکش شده از سوی هیئت ویژۀ حقیقت یابیکه مداخلۀ روسیه را در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایالات متحده تحقیق و بررسی میکند، تائید کرده است.

این اتهام نامه بیانگر تلاش وسیع استخبارات روسیه بخاطر هک کرده کمپیوترها و اکونت های ایمل حزب دموکرات بشمول حسابات کارزار انتخاباتی هیلری کلنتن میباشد.

وزارت عدلیۀ ایالات متحده گفته است که هیچ امریکایی در این قضیه دخیل نبوده است.

وزارت عدلیۀ دیروز در حالی از اتهام علیۀ روس ها خبر داد که دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، حین یک کنفرانس خبری با تریسا می، صدراعظم بریتانا، بار دیگر تحقیقات در مورد مداخلۀ روسیه را مورد انتقاد قرارداد و آن را دسیسه و یک مانع در برابر روابط خوب با مسکو خواند.

در پرتو اتهامات علیۀ روس ها، تعداد از قانونگذاران دموکرات از رئیس جمهور ترمپ خواسته اند تا ملاقات با پوتین را فسخ کند.

تحقیقات در مورد مداخلۀ روسیه در انتخابات ایالات متحده، اخیراً به یک موضوع حساس و مورد اختلاف میان قانونگذاران هردو حزب امریکا مبدل شده است.

امریکا ١٢ افسر نظامی روسیه را به مداخله در انتخابات ٢٠١٦ متهم کرد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

XS
SM
MD
LG