لینک های دسترسی

Breaking News

کانگرس کمک ۳۳ میلیارد دالری به اوکراین را بررسی می‌کند


قانونگذاران امریکایی امروز ۱۰ می (۲۰ ثور) به لایحهٔ کمک‌های بیشتر نظامی و بشری حد اقل ۳۳ میلیارد دالری به اوکراین، رای خواهند داد.

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده پیش از این رای گیری که در مجلس نمایندگان کانگرس صورت خواهد گرفت، گفت که ادارهٔ او تقریباً از تمامی صلاحیت‌هایش برای فرستادن تسلیحات و سایر تجهیزات نظامی از ذخایر وزارت دفاع استفاده کرده است.

لوید آستن، وزیر دفاع و انتونی بلینکن، وزیر خارجهٔ ایالات متحده نیز در نامهٔ به قانونگذاران امریکایی خواسته اند تا پیش از تاریخ ۱۹ می در این خصوص اقدام کنند.

مچ مکانل، رهبر اقلیت در مجلس سنا کانگرس روز گذشته گفت در حالی که اقدامات جدید زیر بررسی است و ممکن تا حدی تغییر کند، او بر تصویب فوری این لایحه تمرکز دارد.

رییس جمهور بایدن روز گذشته یک قانون جدید را امضا کرد که بر اساس آن به او صلاحیت داده می‌شود که زیر یک برنامهٔ که پس از جنگ جهانی دوم ایجاد شده بود، روند فرستادن تجهیزات نظامی و سایر اکمالات به اوکراین را سرعت ببخشد.

بر اساس این برنامه با کشورهای اروپایی در مبارزه با آلمان نازی کمک صورت گرفته بود.

این در حالی است که با وجود اختلافات حزبی، اعضای کانگرس ماه گذشته قانونی را که بر اساس آن با حکومت کیف در جنگ با روسیه کمک صورت می‌گیرد، تصویب کرد.

ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین ناوقت دیروز گفت که تاریخ روسیه را برای اقداماتش در اوکراین حسابده قرار خواهد داد و اروپا باید در مورد بهایی را که روسیه برای بازآوردن جنگ به اروپا پرداخت کند، تصمیم بگیرد.

ماموریت نظارت از حقوق بشر ملل متحد امروز گفت که مرگ ۳۳۸۱ و زخمی شدن بیش از ۳۶۰۰ غیرنظامی در اوکراین را تایید کرده است.

این در حالی است که انالینا بیرباک، وزیر خارجهٔ آلمان امروز در یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد اوکراین شد و از شهرک بوچا دیدار کرد؛ شهرکی که گفته می‌شود نیروهای روسی در آن دست به نسل کشی زده اند.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه دیروز کشورهای غربی را به اقدام مسکو در اوکراین مقصر خوانده گفت که روسیه در پاسخ به یک تهدید غیرقابل پذیرش در نزدیکی مرز اش دست به این اقدام زد.

پس از حملات تهاجمی روسیه بر اوکراین،‌ هزاران نفر در اوکراین، به شمول زنان و کودکان و غیر نظامیان کشته و زخمی شده و زیر بنا های این کشور به شمول مکاتب، شفاخانه ها و کودکستان ها ویران شده اند.

علاوه بر این، بیش از پنج میلیون اوکراینی پس از تهاجم نظامی روسیه بر آن کشور مجبور به فرار از کشور شان شده و میلیون‌ها شهروند دیگر این کشور از خانه های شان بی‌جا شده اند.

XS
SM
MD
LG