لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس؛ تلفات در امریکا به بیش از سه هزار رسید


شماری تلفات ناشی از کروناویروس در ایالات متحده حد اقل به ۳۳۰۰ نفر رسیده و پیش بینی های تازه نشان میدهد که تا اوسط ماه اپریل (۲۰۲۰) احتمالا شمار تلفات ناشی از این ویروس در امریکا روزانه به دو هزار نفر برسد.

بر اساس این پیش بینی، با وجود وضع محدویت و فاصله افراد در اجتماع، تا اوسط تابستان احتمالا ۸۲ هزار نفر در سراسر ایالات متحده در اثر ابتلا به کروناویروس جان های خود را از دست بدهند.

تا حال اضافه تر از ۱۶۴ هزاز واقعه مثبت این ویروس کرونا در سراسر امریکا ثبت شده است.

ایالت نیویارک با ثبت بیش از ۱۳۰۰ واقعه فوتی و حدود ۶۷هزارو ۴۰۰ واقعه مثبت کرویاویروس، نقطه حاد در این کشور تلقی میشود.

با گسترش شیوع کروناویروس در ایالات متحده، رئیس جمهور دونالد ترمپ اقدامات پیشگیرانه بخاطر جلوگیری از شیوع این ویروس را برای ۳۰ دیگر (الی پایان ماه اپریل) تمدید کرد.

آقای ترمپ که به روز دوشنبه (۳۰ مارچ) در قصرسفید صحبت میکرد، گفت که تمدید این اقدامات بشمول مراعات کردن فاصله افراد در اجتماع، میتواند جان یک میلیون را در ایالات متحده نجات دهد.

اما مقامات ارشد صحی در ایالات متحده هشدار داده اند که اگر این اقدامات بگونه دقیق مراعات هم شود، تعداد مجموعی تلفات ناشی از کروناویروس در این کشور میتواند از یکصدهزار تا دوصدهزار نفر برسد.

در عین حال، مقامات در ایالت های ویرجینیا و مریلند بر گشت و گذار باشندگان خود قیود وضع کرده و از آنان خواسته اند بجز از حالت ضرورت از منازل بیرون نشوند.

XS
SM
MD
LG