لینک های دسترسی

Breaking News

مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در امریکا از مرز ۸۰۰ هزار نفر گذشت


با افزایش واقعات کروناویروس، شهروندان امریکایی تلاش می کنند تا دوز تقویتی واکسین کووید-۱۹ را دریافت کنند
با افزایش واقعات کروناویروس، شهروندان امریکایی تلاش می کنند تا دوز تقویتی واکسین کووید-۱۹ را دریافت کنند

شمار تلفات ناشی از بیماری کووید۱۹ روز یکشنبه ۱۲ دسمبر (۲۱ قوس) در ایالات متحده به بیش از ۸۰۰ هزار نفر رسید.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که از آغاز شیوع همه گیری کروناویروس در امریکا، تا حال بیش از ۵۰.۱۱ میلیون نفر در سراسر ایالات متحده به این بیماری مبتلا شده اند که از آن جمله، ۸۰۰ هزار و ۱۵۳ نفر جان باخته است.

دسترسی گسترده به واکسین در سراسر امریکا این کشور را کمک کرد تا میزان ابتلا به این بیماری کشنده در فصل تابستان کاهش یابد.

اما نوع جهش یافتهٔ این ویروس، دلتا، بار دیگر موجب شد تا شمار مبتلایان به این بیماری افزایش یابد و بیشتر افرادیکه تازه به این نوع جهش یافته مبتلا شدند، در شفاخانه‌ها بستری شدند، به خصوص افرادیکه واکسین کروناویروس را دریافت نکرده اند.

حدود یک ماه پیش، نوع تازه جهش یافتهٔ کروناویروس موسوم به اومیکرون، در افریقای جنوبی شناسایی شد و سپس در چندین کشور از جمله ایالات متحده واقعات آن تثبیت شد.

مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده گزارش داده است که اومیکرون در چندین ایالت امریکا تثبیت شده است، اما هنوز هم شکل دلتای کروناویروس، عامل اکثریت واقعات کووید۱۹ در این کشور است.

داکتران در افریقای جنوبی گفته اند که نوع اومیکرون در مقایسه با انواع دیگر کروناویروس سریع‌تر سرایت می‌کند، اما به نظر می‌رسد که اعراض و علایم خفیف‌تر دارد.

اداره ملی بیماری‌های امراض ساری افریقای جنوبی گفته است که تنها ۳۰ درصد بیماران مبتلا به شکل اومیکرون کروناویروس بستری شده اند.

XS
SM
MD
LG