لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا برای کمک به امارات کشتی‌ و طیاره‌های جنگی می‌فرستد


قرار است کشتی جنگی USS Cole قوای بحری امریکا نیروهای امارات را کمک کند

پس از حملات راکتی شورشیان حوثی بر امارات متحده عرب، ایالات متحده کشتی‌های مجهز با سیستم دفع راکت‌های رهبری شده و جت‌های جنگی را برای کمک به امارات به منطقه اعزام می‌کند.

پنتاگون با نشر بیانیه‌ای گفته است که لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا، روز سه شنبه اول فبروری در تماس تلیفونی با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی، در این مورد صحبت کرده است.

در بیانیۀ وزارت دفاع امریکا آمده است که کشتی جنگی "USS Cole" قوای بحری ایالات متحده با قوای بحری امارات متحدۀ عرب همکار خواهد شد.

بیانیه حاکی است: "وزیردفاع امریکا همچنان ولیعهد ابوظبی را از تصمیم‌اش مبنی بر اعزام طیاره‌های جنگی نسل پنجم با خبر کرد تا امارات متحدۀ عرب را در برابر تهدید کنونی معاونت کرده و پیام روشن برساند که ایالات متحده به صفت یک متحد استراتیژیک دیرینه در کنار امارات متحدۀ عرب ایستاده است."

به تاریخ ۱۷ جنوری، پرتاب میزایل از سوی شورشیان حوثی بر امارات متحدۀ عرب منجر به مرگ سه کارگر خارجی در یکی از تاسیسات نفتی در شهر ابوظبی شد.

بعد از گذشت یک هفته، نیروهای امارات متحده عرب و امریکایی مستقر در پایگاه نظامی الظفره با پرتاب راکت‌های دفع کننده، دو میزایلی را که از سوی شورشیان حوثی بر امارات پرتاب شده بود، در هوا نابود کردند.

سومین حملۀ حوثی‌ها بر امارات روز دوشنبه گذشته زمانی صورت گرفت که آیزاک هرتزوگ، رییس جمهور اسراییل، سرگرم دیدار از امارات بود.

امارات متحدۀ عرب بخشی از ایتلاف به رهبری عربستان سعودی است که از سال ۲۰۱۵ بدینسو در دفاع از حکومت یمن که به سطح بین المللی شناخته شده است ، با شورشیان حوثی درگیر جنگ اند.

XS
SM
MD
LG