لینک های دسترسی

Breaking News

سفارت امریکا در کابل طالبان را به "کشتار افراد بیگناه" متهم کرد


سفارت ایالات متحده در کابل می‌گوید که حملات اخیر طالبان منجر به "کشته شدن افغان‌های بیگناه" شده است.

این سفارت روز پنجشنبه ۲۹ جولای (هفتم اسد) با نشر تویتی نگاشته است که "قتل های هدفمند" افغان‌ها به دست جنگجویان طالبان ادامه دارد.

سفارت ایالات متحده در کابل همچنان طالبان را به "بیجا ساختن غیر نظامیان، غارت و چپاول و به آتش کشیدن ساختمان ها، تخریب زیربنا های مهم افغانستان و آسیب رساندن به شبکه های مخابراتی" متهم کرده است.

گروه طالبان تا اکنون به این اتهامات سفارت ایالات متحده واکنش نشان نداده است.

این سفارت همچنان با نشر یک تصویر که روی آن آتش‌بس به زبان‌های دری، پشتو و انگلیسی نوشته شده و با به کار گیری هشتگ "آتش بس همین اکنون" خواستار برقراری آتش بس در افغانستان شده است.

راس ویلسن، شارژدافیر سفارت ایالات متحده در کابل نیز بار دیگر خواستار برقراری آتش بس در افغانستان شده است.

این دیپلومات امریکایی یک روز پیش در یک پیام تویتر نوشته که افغانستان در نتیجه "قربانی های" سربازان و شهروندان این کشور ساخته شده و طالبان اکنون باید به "نفع" افغانستان تصمیم بگیرند تا در این کشور صلح برقرار شود.

این در حالیست که کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان و سازمان دیدبان حقوق بشر تایید کرده اند که جنگجویان طالبان پس از تصرف ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار، دست به کشتار غیرنظامیان و غارت اموال آنان زده اند.

سازمان دیدبان حقوق بشر همچنان گفته است که طالبان در اوایل ماه گذشته خورشیدی اموال باشندگان منطقه باغ شرکت ولایت کندز را به اتهام همکاری با حکومت غارت کردند و سپس خانه های آنان را به آتش کشیدند.

XS
SM
MD
LG