لینک های دسترسی

Breaking News

نمایندهٔ خاص امریکا برای کوریای شمالی وارد کوریای جنوبی شد


سنگ کیم، نمایندهٔ خاص ایالات متحده برای کوریای شمالی

نمایندهٔ خاص ایالات متحده برای کوریای شمالی روز دوشنبه ۱۸ اپریل‌ (۲۹ حمل) به سیول، پایتخت کوریای جنوبی رسید تا با همتایان کوریای جنوبی خود در مورد آزمایش روز افزون میزایل‌ها توسط پیونگ یانگ و نگرانی‌ها از احتمال از سرگیری آزمایش اتمی آن کشور گفتگو کند.

سونگ‌‌کيم، نمایندهٔ خاص امریکا برای کوریای شمالی و معاونش يونگ پاک، در جریان سفر پنج روزهٔ شان قرار است با مقام‌های کوریای جنوبی، به شمول نوه کیو‌ دوک، نمایندهٔ هسته‌ای آن کشور ملاقات کنند.

سفر این دو مقام ایالات متحده همزمان با تمرینات نظامی مشترک امریکا و کوریای جنوبی صورت گرفته است؛ تمریناتی که قرار است برای نه روز ادامه یابد.

لوی درستیز قوای مسلح کوریای جنوبی گفته است که این تمرینات "آموزش فرماندهی دفاعی با استفاده از شبیه سازی کمپیوتری" است و نیروهای دو کشور در مانورهای عملی نظامی سهم نخواهند گرفت.

اما کوریای شمالی ضمن محکوم کردن این تمرینات نظامی آنرا "تمرینی برای جنگ" خوانده است. با آنهم، مقام‌های پیونگ یانگ گفته اند که تمرینات نظامی مشترک واشنگتن و سیول در سال‌های اخیر به دلیل ادامهٔ دپلوماسی و وضع محدویت‌های ناشی از شیوع بیماری کووید۱۹،‌ کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رسانه‌های کوریای شمالی،‌ پیونگ یانک روز شنبه ۱۶ اپریل میزایل جدیدی را آزمایش کرد که قادر به حمل سلاح هسته‌ای تکتیکی است و کیم جونگ اون، رهبر آن کشور، از این پرتاب آزمایشی نظارت کرد.

سونگ‌کيم، نمایندهٔ خاص امریکا برای کوریای شمالی، پس از رسیدن به سیول به خبرنگاران گفت که او در مورد توسعهٔ میزایل‌های بالستیک کوریای شمالی، با مقام‌های کوریای جنوبی "هماهنگی نزدیک" دارد، اما در مورد جزییات ارایه نکرد.

آقای کیم همچنین گفت که او بدون هرگونه پیش شرط آماده است هر زمانی با مقام‌های کوریای شمالی گفتگو کند، اما مقام‌های پیونگ یانگ تا حال گفتگو با واشنگتن را رد کرده و ایالات متحده را به "پالیسی‌های خصمانه" علیه خود از جمله وضع تعزیرات و ادامه تمرینات نظامی مشترک متهم کرده است.

از آغاز سال نو میلادی، کوریای شمالی تا حال مجموعاََ حدود، ۱۴ بار میزایل‌هایی با برد کوتاه، متوسط و دور را آزمایش کرده است.

قبل از آزمایش روز شنبه،‌ کوریای شمالی پس از سال ۲۰۱۷ میلادی، برای نخستین بار در ماه مارچ سال روان میلادی میزایل بالستیک قاره پیمای خود را آزمایش کرد؛ اقدامیکه با انتقاد‌های شدید کشور‌های غربی، به خصوص ایالات متحده مواجه شد.

XS
SM
MD
LG