لینک های دسترسی

Breaking News

متخصص امریکایی: صحت‌یاب شدگان ممکن تا یک سال به کووید۱۹ مبتلا نشوند


یک متخصص امریکایی می‌گوید که افرادی که پس از ابتلا به بیماری کووید۱۹ صحت‌یاب شده اند، احتمالاً برای مدت یک سال از مصاب شدن دوباره به این بیماری مصوون باشند.

مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده گفته است که افراد صحت‌یاب شده برای مدت سه ماه کاملاً در مقابل کروناویروس مصوون خواهند بود.

اما داکتر سکات گاتلیب، مقام پیشین اداره دوا و غذای ایالات متحده در صحبت با شبکه تلویزیون سی بی اس گفت که احتمالاً صحت‌یاب شدگان میان شش ماه تا یک سال دوباره به کووید۱۹ مبتلا نخواهند شد.

با آنهم او گفت که این امر قابل تغییر است: "برخی از افراد مصوونیت کمتر خواهند داشت و بعضی دیگر اندکی بیشتر. اما اینکه آنان توانسته اند مصوونیت افراد را مستند سازند، خودش یک خبر خوش است."

این متخصص امریکایی با آنهم هشدار داد که کروناویروس یک ویروس جدید است و داکتران هنوز آنقدر در مورد آن معلومات ندارند.

پیش از این، سازمان جهانی صحت گفته بود که هیچ شواهدی موجود نیست که تضمین کند افرادی که پس از ابتلا به کووید۱۹ صحت‌یاب شده اند،‌ دوباره به آن مبتلا نخواهند شد.

این سازمان همچنان گفته بود که انتی‌بادی موجود در بدن افراد صحت‌یافته متضمن این نیست که دوباره به بیماری کووید۱۹ مصاب نخواهند شد.

درحالی که نزدیک به ۱۷۰ هزار نفر در ایالات متحده در اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان باخته اند، متخصصین در پوهنتون واشنگتن پیشبینی کرده اند که تا اول ماه سپتمبر شمار مرگ و میر ناشی از این بیماری به ۱۸۶ هزار و تا اول دسمبر به بیش از ۳۹۰ هزار نفر خواهد رسید.

در حالی که شمار مبتلایان در ایالات متحده به بیش از پنج میلیون و ۲۵۰ هزار نفر رسیده است، مقامات صحی نتوانسته اند افراد کافی را به پوشیدن ماسک و رعایت فاصلهٔ اجتماعی قانع سازند تا جلو گسترش این ویروس گرفته شود.

XS
SM
MD
LG