لینک های دسترسی

Breaking News

رشد اقتصادی چشمگیر در امریکا


کارشناسان اقتصاد می گویند که رشد اقتصادی ایالات متحده در ۲۰۱۷ نسبت به ۲۰۱۶ چشمگیر بوده است

اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷میلادی رشدی باثبات به میزان ۲.۶ داشت، رشد که توان خرید مشتریان را افزایش داده است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از وزارت تجارت ایالات متحده گزارش می دهد که تولید ناخالص داخلی، مجموع تولید کالا و خدمات کشور، در پی رشد بالای ۳ درصدی سه‌ماهه دوم و سوم سال ۲۰۱۷، در سه ماهه چهارم نیز ادامه یافت.

بر اساس این گزارش، میانگین رشد اقتصادی امریکا در سال ۲۰۱۷، بین دو تا سه در صد بوده که در مقایسه با رشد یک و نیم درصدی سال ۲۰۱۶، پیشرفت چشم‌گیری محسوب می‌شود.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، جمعهگذشته در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس سخنرانی کرد و رشد اقتصادی امریکا را یکی از دست آورد های ادارۀ خود عنوان کرد.

رئیس جمهور ترمپ در سخنرانی خود در جمع نخبگان سیاسی و تجاری جهان تاکید کرد که درهای امریکا به روی سرمایه‌گذاران باز است و رشد اقتصادی که ایالات متحده تجربه می‌کند، در عین حال به نفع همه جهان خواهد بود.

کارشناسان انتظار دارند در پی اصلاح نظام مالیاتی و پرچیدن مقررات دست و پا گیر تجاری که از وعده‌های انتخاباتی و اهداف عمده رئیس جمهور ترمپ است،ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ شاهد رشد اقتصادی بالاتری هم باشد.

XS
SM
MD
LG