لینک های دسترسی

Breaking News

نرخ بیکاری در امریکا رو به کاهش نهاد


برای اولین بار بعد از پنج ماه تعداد درخواست کنندگان بیمه بیکاری در ایالات متحده به کمتر از یک میلیون نفر در هفته کاهش یافته است.

وزارت کار ایالات متحده روز پنجشنبه ۱۳ اگست (۲۳ اسد) اعلام کرد که هفتۀ گذشته ۹۶۳ هزار نفر برای بیمه بیکاری درخواست داده‌اند.

رقم درخواست کنندگان بیمه بیکاری در چندین هفته گذشته به گونۀ متداوم بیشتر از یک میلیون بوده است، حالانکه پیش از شیوع این همه‌گیری شمار درخواست کنندگان بیمۀ بیکاری کمتر از ۷۰ هزار نفر در هفته بود.

وزارت کار ایالات متحده می‌گوید که هم اکنون حدود ۲۸.۲ میلیون نفر در امریکا به نحوی بیمهٔ بیکاری دریافت می‌کنند.

این در حالی است که هنوز هم همه گیری کروناویروس سبب بیکار شدن مردم امریکا شده و توقف پرداخت کمک اضافی هفته وار ۶۰۰ دالری دولت به افراد بیکار، بر مشکلات مردم افزوده است.

باوجودیکه دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا هفته گذشته فرمان اجرایی را صادر کرد که بر اساس آن هفته وار مبلغ ۳۰۰ دالر اضافی به افراد بیکار داده خواهد شد، کارشناسان می‌گویند که اجرای آن هفته ها طول خواهد کشید.

همه گیری کروناویروس، بسته شدن تشبثات به‌خاطر مبارزه با این همه‌گیری و عدم تمایل یا عدم توانایی بسیاری از افراد برای خرید و مسافرت، سبب تضعیف اقتصاد شده و شمار زیاد تشبثات و شرکت‌ها را وادار به کاهش کارمندان شان کرده است.

اوج دوبارۀ شیوع کروناویروس در هفته های گذشته سبب شده است تا حد اقل ۲۳ ایالت اقدامات خود را برای بازگشایی تشبثات متوقف کرده و محدودیت ها را دوباره وضع کنند.

با وجود این همه، موارد تایید شده کروناویروس هنوز هم زیاد است، و مشخص نیست که صاحبان مشاغل چه زمانی قادر به بازگشایی و استخدام مجدد کارمندان خواهند بود.

اقتصاددانان می‌گویند که بسیاری از مشاغل از دست رفته هرگز برنخواهند گشت و رقم بلند بیکاری می‌تواند تا سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد.

XS
SM
MD
LG