لینک های دسترسی

Breaking News

قانونگذار امریکایی: پاکستان حامی تروریزم است


آقای پو گفته است که باید کمک‌های امریکا به پاکستان فوراً قطع شود
آقای پو گفته است که باید کمک‌های امریکا به پاکستان فوراً قطع شود

همه راه‌های دهشت و ترور به پاکستان منتهی شده و گروه‌های دهشت افگن مانند شبکۀ حقانی، تحریک طالبان، لشکر طیبه و سایر گروه‌هایی که در منطقه به ویژه افغانستان و هند حملات را انجام می‌دهند، در پاکستان مستقر بوده و از سوی آن کشور حمایت مالی، استخباراتی، آموزشی و تجهیزاتی می‌شوند.

تیودور پو، عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحدۀ امریکا، ضمن بیان این انتقادهای شدید گفته است که اردوی پاکستان با گروه‌های دهشت افگن در سرتاسر جهان همکار بوده و به گفتۀ وی پاکستان با همه گروه‌های دهشت افگن فعال در افغانستان، ارتباط دارد.

رئیس جمهور افغانستان گفته است که در حال حاضر کم و بیش ۲۰ گروه مختلف دهشت افگن در آن کشور فعالیت دارد.

مقام‌های افغان همواره پاکستان را متهم کرده اند که میان دهشت افگنان تفکیک قایل شده و آنان را به "دهشت افگن خوب و دهشت افگن بد" دسته بندی کرده است.

پاکستان حمایت و داشتن ارتباط با گروه های دهشت افگن را به شدت رد می کند. مقام های پاکستانی همواره تاکید ورزیده اند که این کشور خود قربانی دهشت افگنی بوده است.

آقای پو نیز با اشاره به عملیات نظامیان پاکستانی در مناطق قبایلی آن کشور تاکید می‌کند که تنها آن دهشت افگنانی از سوی نظامیان پاکستان سرکوب می‌شوند که بر ضد پاکستان عمل می‌کنند.

این عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان ایالات متحده همچنان گفت که پاکستان از مساعدت سرشار امریکا برای مبارزه با تروریزم مستفید شده و در عوض به امریکاییان دروغ گفته و پاداش کاری را می‌طلبد که اصلاً انجام نداده است.

‌امریکا در ۱۶ سال گذشته ده‌ها میلیارد دالر به پاکستان داده است تا با گروه‌های دهشت افگن مبارزه کند.

تیودور پو از رئیس مجلس نمایندگان کانگرس امریکا خواست که مساعدت‌های مالی امریکا به پاکستان قطع شود و "آن گونه که ماهیت پاکستان است، باید دولت حامی تروریزم قلمداد شود" و در نهایت بیش از این متحد ایالات متحده پنداشته نشود.

  • 16x9 Image

    نجیب‌الله احمدیار

    نجیب‌الله احمدیار کار با رسانه‌ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی و دیجیتلی کار می‌کند. 

XS
SM
MD
LG