لینک های دسترسی

Breaking News

متیس: امریکا با "دشمن مصمم" در افغانستان روبرو است


جیم متیس گفت که داعش و القاعده در افغانستان در حال شکست خوردن اند
جیم متیس گفت که داعش و القاعده در افغانستان در حال شکست خوردن اند

وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا می گوید که قوای امریکایی در افغانستان با دشمن مصمم روبرو است، اما به گفتۀ وی ضربات محکمی به دشمن وارد کرده اند.

جم متیس در یک کنفرانس مشترک خبری با همتای دنمارکی اش در کوپنهاگن گفت که گروه دولت اسلامی و القاعده در افغانستان در حال شکست خوردن اند.

وزیر دفاع ایالات متحده کشته شدن رهبر جنگجویان داعش در افغانستان را ضربۀ محکم خواند و گفت "در افغانستان، دشمن حدود دو سوم نیروی خود را از دست داده است".

حکومت افغانستان دو روز پیش از کشته شدن عبدالحسیب، رهبر شورشیان داعش در افغانستان خبر داد. گمان می رودکه او در حمله بر شفاخانۀ سردار داوود خان دست داشت.

آقای متیس افزودکه حکومت افغانستان به رهبری رئیس جمهور محمد اشرف غنی "عطوفت، احترام و حمایت" مردم را کمایی کرده است.

جیم متیس گفت که ایالات متحده به همکاری‌های نظامی و غیرنظامی خود در افغانستان ادامه خواهد داد و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان به خرج خواهد داد.

این در حالی است که رسانه‌های امریکایی گزارش داده است که حکومت رئیس جمهور دونالد ترمپ ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰سرباز دیگر امریکایی را به افغانستان اعزام کرده و نیز صلاحیت بیشتر عملیاتی بر ضد مخالفان به نظامیان امریکایی خواهد داد.

قرار است رئیس جمهور ترمپ پیش از شرکت در نشست ناتو در بروکسل که قرار است به تاریخ ۲۵ می برگزار شود، پالیسی خود را در مورد افغانستان اعلان کند.

XS
SM
MD
LG