لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا در مورد قطع کمک‌های نظامی به پاکستان غور می‌کند


حکومت امریکا، پاکستان را به بازی دوگانه متهم کرده و دو روز قبل از به تعلیق درآوردن ٢٥٥ میلیون دالر پول کمکی به آن کشور خبر داد

منابعی در کانگرس ایالات متحدۀ امریکا گفته اند که قطع مساعدت‌های نظامی امریکا به پاکستان تحت غور قرار دارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو دستیار کانگرس ایالات متحده گزارش داده است که اداره ایالات متحده، اعضای کانگرس را در جریان گذاشته که طرح‌ هایی را برای قطع کمک امنیتی با پاکستان اعلام خواهد کرد. اما روشن نیست که چی مقدار و چی نوع کمک برای چی مدت قطع خواهد شد.

قصر سفید به روز سه شنبه اعلام کرد که در ظرف ۴۸ ساعت اقدامات مشخص را برای تحت فشار قرار دادن اسلام‌ آباد اعلام خواهد کرد. واشنگتن می گوید، هدف ازین فشار‌ها آنست تا پاکستان برای مبارزه علیه تروریزم کار بیشتر انجام دهد.

قبل از این نیکی هیلی، نمایندۀ ایالات متحده در سازمان ملل متحد، به روز سه شنبه از به تعلیق درآوردن کمک ٢٥٥ میلیونی دالری به پاکستان خبر داد و پاکستان را به انجام بازی دوگانه متهم کرد.

خانم هیلی گفت "آنان (پاکستان) هم با ما کار می کنند و هم به دهشت افگنانی پناه می دهند که بر نظامیان ما در افغانستان حمله می کنند."

دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا در نخستین روز سال ۲۰۱۸ میلادی با نشر یک پیام در تویتر خود، ضمن انتقاد شدید از پاکستان، نوشته بود که پاکستان جز دروغ و نیرنگ معاملۀ دیگری با امریکا نکرده است.

وزارت دفاع پاکستان امروز اعلان کرد که اسلام آباد آمادۀ رویارویی با هر گونه اقدام واشنگتن است. وزیر دفاع پاکستان گفته است که آن کشور بر اساس آرمان های مردم پاکستان به هر اقدام ممکن پاسخ خواهد گفت.

XS
SM
MD
LG