لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا ۱۱ شرکت را به دلیل همکاری با صنعت نفت ایران تحریم کرد


ایالات متحده ۱۱ شرکت و سه تن از مقامات این شرکت‌ها را به دلیل همکاری با صنعت نفت و پتروشیمی ایران تحریم کرد.

مایک پمپیو، وزیر خارجهٔ ایالات متحده در صفحه تویترش نوشته است: "ایران باید سواستفاده از منابع طبیعی خود را غرض تامین بودجه تروریزم و هرج ومرج در منطقه توقف دهد. "

وزارت مالیه امریکا روز پنجشنبه سوم سپتمبر (۱۳ سنبله) نیز اعلام کرد که شش شرکت مستقر در ایران، چین و امارات متحده عرب را به دلیل حمایت از شرکت پتروشیمی تریلاینس و نقض تحریم های ایران تحریم کرده اند.

شرکت پتروشیمی تریلاینس که مقر آن درهانگ کانگ است، در ایران، چین، امارات و آلمان فعالیت دارد. ایالات متحده این شرکت را در ماه جنوری شامل فهرست سیاه کرده بود.

وزارت مالیه امریکا ادعا كرده است که شرکت های مستقر در ایران، شرکت تریلاینس را در فروش محصولات پتروشیمی ایران و پنهان کردن مشارکت این شرکت در قراردادهای فروشات، حمایت کرده اند.

در بیانیه این وزارت آمده است که فروش پتروشیم یک منبع مهم درآمد برای ایران می‌باشد و ایران از عواید آن برای حمایت از "رژیم های فاسد و گروه های تروریستی" و بی ثباتی در شرق میانه و ونزویلا استفاده می‌کند.

وزارت خارجهٔ امریکا پنج شرکت و سه شخص دیگر را نیز به اتهام سهیم بودن در معاملات مربوط به صنعت نفت و پتروشیمی ایران تحریم کرد.

تهران هنوز در این رابطه اظهار نظر نکرده است.

XS
SM
MD
LG