لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار تازۀ امریکا به پاکستان: جلو قاچاق انسان را بگیرید


ایالات متحده هشدار داده است در صورتی که پاکستان اقدامات کافی را برای مبارزه بر ضد قاچاق انسان انجام ندهد، کمک های مالی بر آن کشور را قطع خواهد کرد.

پاکستان سالانه صدها میلیون دالر کمک های مالی و انکشافی از امریکا دریافت می کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز،امریکا شاید کمک های غیر نظامی اش به پاکستان را که حدود ۲۶۵ میلیون دالر تخمین می شود، به سبب این که مقام های پاکستانی تلاش های لازم را برای مبارزه با قاچاق انسان به خرچ نمی دهند، قطع کند.

اضافه بر این، گفته می شود که وزارت خارجۀ امریکا در نظر دارد تا پاکستان را در فهرست کشور های قرار بدهد که مرتکب بدترین تخلفات قاچاق انسان می شود.

احسان اقبال، وزیر داخلۀ پاکستان، به خبرگزاری رویترز گفته است که کشورش "اقدامات سختگیرانه را در برابر قاچاق انسان" روی دست گرفته و از ایالات متحده خواسته است که به بهانۀ قاچاق انسان، بالای پاکستان فشار سیاسی وارد نکند.

وزارت خارجۀ ایالات متحده تا حال به صورت مستقیم در مورد قطع کمک های غیر نظامی به پاکستان چیزی بیان نکرده است.

قبل بر این، امریکا ۲۰۱۸، کمک های امنیتی به پاکستان را که ارزش آن حدود دو میلیارد دالر بود، به تعلیق درآرود. این اقدام روابط دو کشور را پرتنش ساخت.

واشنگتن دلیل تعلیق کمک های امنیتی به اسلام آباد را ناکامی پاکستان در مبارزه بر ضد گروه های تندرو و دهشت عنوان کرده است.

مقام های پاکستانی اما تاکید ورزیده اند پاکستان خود قربانی دهشت افگنی است و از هیچ اقدامی بر علیه گروه های دهشت افگن چشم پوشی نکرده است.

XS
SM
MD
LG