لینک های دسترسی

Breaking News

رهبر مؤقت ونزویلا برای جلب کمکهای خارجی تلاش دارد


در حالی که تنش های سیاسی در ونزویلا ادامه دارد، حزب مخالف حکومت آن کشور در تلاش برای جمع آوری کمک های خارجی میباشد.

نمایندگان هووان گوایدو، رئیس جمهور مؤقت ونزویلا، به واشنگتن آمده و کمک های بشر دوستانه را برای کشورشان سازماندهی میکنند.

باوجود آنکه نمایندگان آقای گوایدو، مبلغ قابل ملاحظۀ را تدارک دیده اند، اما هنوز باید چگونگی تامین منابع را به داخل ونزویلا دریابند.

براساس گزارش ها، مقداز زیادی از مواد غذایی و ادویه هم اکنون در شهر کاکوتای کشور کولمبیا که هم مرز با ونزویلا میباشد، گیر مانده و از جانب حکومت نیکولاس مدورو، رئیس جمهور ونزویلا ، برایش اجازه ورود داده نشده است.

بیش از ٥٠ کشور به شمول ایالات متحده هووان گوایدو را به حیث رئیس جمهور مؤقت ونزویلا به رسمیت شناخته اند.

هووان گوایدو، از کشور های جهان خواسته است که کمک های بیشتر را به کشورش ارسال کنند. گوایدو ابراز امیدواری کرده که کمک های جمع آوری شده به تاریخ ٢٣ ماۀ فبروری به ونزویلا خواهد رسید.

رئیس جمهور نیکولاس مدورو میگوید که به این کمک ها اجازۀ ورود داده نخواهد شد. نیکولاس مدورو همچنان تعزیرات وضع شده از جانب ایالات متحده را عامل مشکلات در ونزویلا میخواند.

حکومت ایالات متحده برای وارد کردن فشار بر حکومت نیکولاس مدورو، اخیراً بر شرکت دولتی نفت ونزویلا تعزیرات وضع کرد، اما مدورو این اقدام واشنگتن را یک عمل "غیرقانونیو جرمی" عنوان کرده است.

برای برکناری نیکولاس مدورو از قدرت، رئیس جمهور ترمپ استفاده از نیروی نظامی را یکی از گزینه ها خوانده و در سخنرانی اخیرش به کانگرس نیز به ادامۀ فشار بر مدورو متعهد شد و گفت که ایالات متحده در کنار مردم ونزویلا قرار خواهد داشت.

به نظر میرسد که فشارهای واشنگتن بر نیکولاس مدورو ادامه خواهد داشت.

انتظار میرود که حکومت ایالات متحده در آیندۀ نزدیک بر تعداد از نظامیان و مقامات مسؤل شرکت نفت ونزویلا تعزیرات وضع کند.

رهبر مؤقت ونزویلا برای جلب کمکهای خارجی تلاش دارد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

XS
SM
MD
LG