لینک های دسترسی

Breaking News

ماموریت امریکا در افغانستان هنوز ختم نشده است - قانون‌گذار امریکایی


پیتر مایر، عضو مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحده که اخیراً به افغانستان سفر کرده و روند تخلیه شهروندان امریکایی و همکاران افغان را از نزدیک بررسی کرده است، می‌گوید که ماموریت امریکا در افغانستان به تاریخ ۳۱ اگست ختم نمی‌شود.

آقای مایر در مصاحبه با صدای امریکا گفت که ایالات متحده در برابر افرادی که با این کشور کار کرده اند به ویژه دارندگان ویزه خاص مهاجرت مسوولیت دارد و نباید آنان را پس از ۳۱ اگست تنها رها کند.

این عضو کانگرس امریکا می‌گوید که ایالات متحده نیاز به ادامه روابط با طالبان دارد تا شهروندان امریکا، دارندگان گرین کارت، متقاضیان ویزه خاص مهاجرت و کسانی را که با نیروهای امریکایی در گذشته کار کرده اند از طریق میدان هوایی کابل که ممکن تحت مدیریت نیروهای ترکی یا قطری قرار گیرد از افغانستان خارج کند.

ایالات متحده و ده‌ها کشور جهان گفته اند که طالبان تعهد کرده اند که به شهروندان خارجی و افغان که خواهان ترک افغانستان اند و مدارک معتبر سفر به بیرون از افغانستان را داشته باشند، اجازۀ سفر داده خواهد شد.

مقام‌های امریکایی گفته اند که آیندۀ روابط امریکا با افغانستان منوط به عملکرد طالبان و پابندی آن گروه به تعهدات شان به ویژه مبارزه با دهشت افگنی و حفاظت از حقوق بنیادی بشری به ویژه حقوق زنان است.

آقای مایر می‌گوید که در هفته‌ها نه بلکه در روزهای آینده معلوم خواهد شد که ایالات متحده چگونه روابطی با طالبان داشته باشند. او گفت: "امیدوارم که طالبان تا حدی به گفته های شان عمل کنند که می‌گویند همه را عفو می‌کنند و افراد قربانی بی قانونی و انتقامجویی آنها قرار نگیرند. "

XS
SM
MD
LG