لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد تند سرور دانش بر عملکرد کمیسیون انتخابات


معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان، تأخیر در اعلام نتایج انتخابات پارلمانی را جفا در حق مردم توسط کمیسیون مستقل انتخابات دانست و گفت که اتهام فساد، تقلب و تخطی‌ها، اعتبار و حیثیت دولت و مردم را زیر سوال برده است.

سرور دانش،امروز یک شنبه (۲۳جدی) در نشستی افزود : "سه ماه از انتخابات میگذرد هنوز نتیجه آن معلوم نیست...به گونه‌ی پر افتخارترین صحنه‌های که مشق دموکراسی و مشارکت داوطلبانه و فعالانه مدنی مردم به ابزار طعنه‌ها و توهین‌های دوست و دشمن و به یک نوع سر افگندگی در میان مردم تبدیل شده است".

آقای دانش، خطاب به کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی گفت که آنان باید بدانند که کاسه صبر مردم لبریز شده و بیش از این شهروندان افغانستان نمی‌توانند ضعف‌ها و نا کارآمدی‌ها را تحمل کنند.

آقای دانش، خواستار اصلاحات بنیادی در کمیسیون‌های انتخاباتی شد و تاکید کرد که زمان آن رسیده تا حکومت وحدت ملی اصلاحات همه جانبه را روی دست گیرد.

معاون دوم ریاست جمهوری هشدار داد، اگر اقدام برای اصلاحات در کمیسیون‌های انتخاباتی انجام نشود، انتخابات ریاست جمهوری پیشرو به گفته او بدتر از انتخابات پارلمانی ۲۸ و ۲۹ میزان ۱۳۹۷خورشیدی خواهد بود.

در همین حال، منابع معتبر از حکومت افغانستان به صدای امریکا تایید کردند که قرار است در سطح رهبری کمیسیون‌های انتخاباتی تغییرات جدی به میان آید.

این منابع، هدف از این تغییرات را، ایجاد اصلاحات دانسته و گفته اند که این اقدام، به مشوره جامعه بین المللی صورت خواهد گرفت.

این منابع، گفته اند که جا گزینی کمیشنران کمیسیون انتخابات شامل این اصلاحات است.

XS
SM
MD
LG