لینک های دسترسی

Breaking News

جبهۀ مقاومت: به طالبان در اندراب تلفات وارد کرده‌ایم؛ طالبان: حقیقت ندارد


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

جبهۀ مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود می‌گوید که در اثر حملۀ نیروهای آنان بر بخش‌های درۀ اندراب ولایت بغلان، بیش از ده تن از افراد طالبان کشته شده اند، اما مقام‌های این گروه درگیری و وارد شدن تلفات را رد می‌کنند.

صبغت‌الله احمدی، سخنگوی این جبهه در خبرنامه‌ای گفت که این حملۀ نیروهای جبهۀ مقاومت در روستای "کاسه‌تراش" از مربوطات ولسوالی ده‌صلاح درۀ اندراب صورت گرفته که در اثر آن تلفات سنگین به طالبان وارد شده است.

آقای احمدی مدعی شد که در این درگیری که برای چندین ساعت ادامه داشت، ده تن از افراد طالبان کشته و پنج تن دیگر آنان زخمی شده اند.

سخنگوی جبهۀ ضد طالبان همچنین گفت که جسدهای شماری از افراد این گروه در کوه‌ها باقی مانده است. برخی از منابع می‌گویند که در این درگیری دو تن از نیروهای جبهۀ مقاومت نیز در ولسوالی ده‌صلاح ولایت بغلان کشته شده اند.

اما مقام‌های محلی طالبان در بغلان هرگونه حمله نیروهای جبهۀ مقاومت و درگیری با افراد این گروه را در درۀ اندراب رد کرده و آن را بی‌اساس می‌دانند.

اسدالله مصطفی هاشمی، رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان برای بغلان روز جمعه اول جولای (۱۰ سرطان) به صدای امریکا گفت: "در اندراب‌ها هیچ نوع مشکل وجود ندارد. آنان ادعای را که کردند به فکرم که خواب دیدند، چرا که نه درگیری و انفجاری صورت گرفته و نه در آنجا آنان [جبهۀ مقامت] حضور دارند."

آقای هاشمی افزود که مخالفین آنان در هیچ منطقۀ ولسوالی‌های سه گانۀ درۀ اندراب حضور ندارند و آنان بیشتر "شایعه‌پراگنی" می‌کنند.

او افزود: "وضعیت فعلاً در درۀ اندراب خوب است زندگی مردم به شکل عادی به پیش‌ می‌رود، مکاتب، مدارس، ادارات دولتی و بازارها باز استند و هیچ مشکلی در اندراب وجود ندارد."

در یک خبر دیگر، یک جبهۀ دیگر مخالف طالبان موسوم به "جبهۀ آزادی" مدعی است که طالبان بر یک قرارگاه آنان در درۀ "خاوش" ولسوالی خوست فرنگ ولایت بغلان حمله کرده اند که این درگیری چندین ساعت ادامه داشت.

در خبرنامه آمده است که این حملات طالبان توسط افراد این جبهه دفع شده و در نتیجۀ آن، سه تن از افراد طالبان کشته و چهار تن دیگر آنان زخمی شده اند.

این در حالی است که از چندین ماه به این‌سو درگیری‌ها در بخش‌های ولایت پنجشیر، ولسوالی‌های سه گانۀ درۀ اندراب، ولسوالی خوست و فرنگ ولایت بغلان و بخش‌های تخار و کاپیسا میان افراد جبهۀ مقاومت افغانستان و طالبان جریان دارد.

XS
SM
MD
LG