لینک های دسترسی

Breaking News

'نظامیان افغان ولسوالی دهراوود ارزگان را دوباره تصرف کردند'


وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که نیروهای امنیتی افغان ولسوالی دهراوود ولایت ارزگان را دوباره تصرف کرده و مرکز آن را از وجود طالبان پاکسازی کرده اند.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت روز جمعه چهارم دسمبر (۱۴ قوس) به صدای امریکا گفت که نظامیان افغان به تازگی عملیات گستردۀ را به هدف تصرف دوباره مرکز این ولسوالی راه اندازی کرده که در آن ۲۰ جنگجوی طالبان کشته و هشت تن دیگر زخمی شده اند.

او تاکید کرد در عملیات بازپس‌گیری مرکز ولسوالی دهراوود، نیروهای امنیتی افغان ۳۰ حلقۀ ماین تعبیه شدۀ طالبان را خنثی کرده و یک کارخانه ساخت ماین آنان را از بین برده اند.

این ولسوالی حدود سه هفته پیش در پی حملات طالبان به دست این گروه سقوط کرده بود. وزارت دفاع افغانستان گفته است که همزمان با پاکسازی این ولسوالی از وجود طالبان، نیروهای تازه نفس در مرکز این ولایت مستقر شده اند.

جنگ در حدود ۲۰ ولایت

همزمان با این، وزارت دفاع افغانستان گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته، طالبان در حدود ۲۰ ولایت این کشور تحرکات ضد امنیتی داشته اند.

آقای امان افزود که نیروهای امنیتی افغان بسیاری این حملات طالبان را دفع کرده و همچنان در برخی ولایات جنگ میان دو طرف جریان دارد.

او علاوه کرد که طالبان در برخی ولایات، دست به انفجارهای تروریستی و جاسازی ماین‌های کنار جاده زده اند که از غیرنظامیان قربانی گرفته است.

این در حالی است که شام دیروز در اثر انفجار موتر بم‌گذاری شده در شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا سه نفر کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شدند.

طالبان تا اکنون در این موارد ابراز نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG