لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس غزنی سقوط ولسوالی آب‌بند به دست طالبان را رد کرد


مقام‌های امنیتی ولایت غزنی ادعای طالبان مبنی بر سقوط ولسوالی آب‌بند این ولایت را رد کرده و می‌گویند که نیروهای امنیتی در مرکز این ولسوالی حضور دارند.

دفتر رسانه‌های قوماندانی امنیه این ولایت روز سه‌شنبه هشتم جون (۱۸ جوزا) با نشر خبرنامه‌ای گفت که نیروهای امنیتی از دو پوسته در این ولسوالی که در "محلات مسکونی" قرار داشتند "عقب‌نشینی" کرده اند.

در خبرنامه آمده است که بسیاری حملات طالبان در این ولسوالی از سوی نظامیان افغان دفع شده و در تازه‌ترین نبردها، ۱۴ جنگجوی این گروه کشته و هفت تن دیگر آنان زخمی شده اند.

پولیس غزنی می‌گوید که در این درگیری‌ها، سه نیروی امنیتی در این ولسوالی جان باخته اند. این در حالی است که طالبان شب گذشته ادعا کردند که ساختمان قوماندانی امنیه ولسوالی آب‌بند غزنی را پس از یک درگیری شدید سقوط داده و تمامی تجهیزات آن را به دست آورده اند.

در یک خبر دیگر، شورای ولایتی فاریاب ادعا می‌کند که نیروهای امنیتی افغان از ولسوالی دولت‌آباد این ولایت "عقب‌نشینی تکتیکی" کرده و کنترول این ولسوالی را طالبان در اختیار گرفته اند.

عبدالاحد ایلبیک، عضو شورای ولایتی فاریاب به صدای امریکا گفت که نیروهای امنیتی با بیرون شدن از مرکز این ولسوالی، به اندخوی و قرم‌قل از ولسوالی‌های همجوار آن رسیده اند.

مقام‌های محلی در ولایت فاریاب به گونۀ رسمی در این مورد ابراز نظر نکرده اند، اما یک منبع حکومتی که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد، سقوط این ولسوالی به دست طالبان را تایید کرد.

این منبع افزود که این ولسوالی از مدتی به این‌سو در محاصرۀ طالبان قرار داشت و به دلیل نرسیدن نیروهای کمکی، نظامیان افغان از این ولسوالی "عقب‌نشینی تکتیکی" کرده اند.

سخنگویان وزارت دفاع و داخلۀ افغانستان از ابراز نظر در این مورد خودداری کرده اند.

این در حالی است که پیش از این مقام‌های افغان از "عقب‌نشینی تکتیکی" نیروهای افغان از ولسوالی قیصار فاریاب این ولایت خبر داده بودند و گفتند که به زودی عملیات بازپس‌گیری این ولسوالی اغاز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG