لینک های دسترسی

Breaking News

جنگ در ۱۵ ولایت؛ قوای افغان ولسوالی شیخ‌علی پروان را پس گرفتند


مقام‌های محلی پروان می‌گویند که نیروهای امنیتی افغان ولسوالی شیخ‌علی این ولایت را از نزد جنگجویان طالبان آزاد کرده و ادارۀ آن را دوباره به دست گرفته اند.

رضاداد نظری، ولسوال شیخ‌علی ولایت پروان روز شنبه ۱۷ جولای (۲۶ سرطان) به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت: "ساعت یک بجۀ دیروز عملیات را شروع کردیم. در پنج یا شش محل طالبان کمین داشتند و بخش‌های از سرک کابل - بامیان را جر زده و ماین فرش کرده بودند؛ اما صبح امروز توانستیم این ولسوالی را از حضور طالبان پاک‌سازی کنیم."

مقام‌های محلی ولایت پروان همچنین می‌گویند که نیروهای امنیتی عملیات شان را به هدف تصرف ولسوالی سرخ‌ پارسای این ولایت آغاز کرده و در حال حاضر، درگیری در این ولسوالی جریان دارد.

ولسوالی‌های سیاه‌گرد، شینواری، سرخ‌پارسا و شیخ‌علی ولایت پروان در جریان دو هفتۀ گذشته به دست طالبان افتاده بودند.

در یک خبر دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که در نتیجۀ درگیری‌ها در ۱۵ ولایت این کشور، تلفات سنگین به جنگجویان طالبان وارد شده است.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع با فرستادن پیامی به خبرنگاران گفت که در ۴۸ ساعت گذشته، ۴۹۲ جنگجوی طالبان کشته و ۳۵۴ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

آقای امان افزود که این جنگجویان طالبان در نتیجۀ عملیات‌های نظامیان افغان در ولایات کنر، ننگرهار، غزنی، پکتیا، قندهار، زابل، هرات، بادغیس، جوزجان، سمنگان، بلخ، هلمند، نیمروز، تخار و کندز کشته و زخمی شده اند.

وزارت دفاع در مورد وارد شدن تلفات به نیروهای افغان در این نبردها چیزی نگفته، اما طالبان ادعا کرده اند که به طرف مقابل تلفات وارد کرده اند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG