لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا تطبیق داروی 'ریمدیسویر' را برای بیماران کووید١٩ تایید کرد


ادارۀ دوا و مواد غذایی ایالات متحده، استفادۀ اضطراری 'ریمدیسویر' را که یک داروی وسیع الساحۀ ضد ویروس است، برای تداوی بیماران کووید ١٩ تایید کرده است.

استفاده از این دارو در حالی تایید شده است که ایالات متحده با بیش از یک میلیون و ١٣١ هزار مصاب و بیش از ٦٥هزار تلفات، هنوز هم در صدر کشور های آفت‌زدۀ ناشی از کروناویروس قرار دارد.

ریمدیسویر، توسط شرکت دوا سازی گیلاد، برای نخستین بار برای تداوی ویروس ایبولا ساخته شد.

رییس جمهور دونالد ترمپ، شام جمعه (اول ماۀ می) اعلام کرد که ادارۀ مواد غذایی و ادویۀ ایالات متحده استفادۀ اضطراری این دوا را برای تداوی کووید١٩ تایید کرده است.

آقای ترمپ افزود که "ما ادارۀ مواد غذایی و ادویۀ امریکا و انستیتوت ملی صحت و شرکت گیلاد برای رهبری این مشارکت دولتی – خصوصی کار میکنیم تا به سرعت این مهم عملی شود."

مطالعات ابتدایی نشان داده است که استفاده از دوای ریمدیسویر، به طور اوسط، می تواند چهار روز زودتر بیماران را صحت یاب سازد.

ادارۀ مواد غذایی و ادویۀ امریکا، پیش از این اجازه استفادۀ اضطراری هایدرو کلوروکین، دوای ضد ملاریا را نیز برای مبارزه با ویروس کووید١٩ تایید کرده بود که بعداً پس از نشر گزارش های مبنی بر ایجاد مشکلات جدی ضربان قلب در بیماران، از پیامد های کلینیکی و خوردن آن در بیرون از شفاخانه ها هشدار داد.

در عدم موجویت سایر تداوی های تایید شده، کارمندان امور صحت احتمالاً استفاده از ریمدیسویر را به ویژه برای بیمارانی که وضعیت شان نهایت خراب است، در نظر خواهند گرفت.

امریکا تطبیق داروی 'ریمدیزویر' را برای بیماران کووید١٩ تایید کرد
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

XS
SM
MD
LG