لینک های دسترسی

Breaking News

جو بایدن در کنار مسلمانان امریکایی عید فطر را در قصر سفید تجلیل کرد


امام مخدوم ضیا، امریکایی افغان تبار، با جو بایدن ریيس جمهور ایالات متحده، در برنامه تجلیل از عید فطر در قصر سفید 
امام مخدوم ضیا، امریکایی افغان تبار، با جو بایدن ریيس جمهور ایالات متحده، در برنامه تجلیل از عید فطر در قصر سفید 

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحدهٔ امریکا، به روز دوشنبه اول می (۱۱ ثور) در برنامه‌ تجلیل از عید فطر در قصر سفید میزبان ده ها شهروند مسلمان امریکا بود.

بایدن در سخنرانی‌اش در این گردهمایی از نقش مسلمانان در این کشور، به شمول آنان که به گفتهٔ او در جنگ استقلال این کشور مبارزه کرده بودند، تمجید کرد.

او گفت:"مسلمانان از بسیار ابتدا بخش از ایالات متحده بوده اند. مسلمانان در جریان جنگ استقلال در کنار مهین دوستان مبارزه کردند. یکی از نخستین کشورهای که استقلال ایالات متحده را به رسمیت شناخت، کشور مسلمان، مراکش بود. امروز ۳.۵ میلیون مسلمان در ایالات متحده زندگی می‌کند. شما نژادهای مختلف دارید و با زبان های مختلف صحبت می‌کنید، ولی به عنوان امریکایی ها، باهم متحد اید."

جو بایدن اضافه کرد که مبارزه با نفرت و اسلام هراسی یکی از اولویت‌های حکومت‌اش است.

در این محفل شماری از امریکایی های افغان تبار نیز حضور داشتند. امام مخدوم ضیا، در آغاز محفل آیات چند از قرآن را تلاوت کرد. او گفت که بر هویت خود به عنوان یک امریکایی افغان تبار مسلمان، می بالد.

آقای ضیا که مسوولیت امامت در نهاد اسلامی "میک اسپیس" را به عهده دارد، گفت: "فرصت های عالی که برای من و دیگرانی مثل من مهیا شده تا رشد کنیم و خدمت کنیم، تنها در امریکا امکان‌پذیر است. سپاسگزارم که امریکا را خانهٔ خود بگویم و خوشحالم که می توانم چندین هویت یعنی افغان، امریکایی و مسلمان بودن خود را با افتخار حفظ کنم."

قصر سفید ماهٔ گذشته سال نو خورشیدی را نیز تجلیل کرده بود. در مراسم روز دوشنبه شماری از اعضای مسلمان کانگرس ایالات متحده و فعالان اجتماعی نیز شرکت کرده بودند.

ازهر عزیز، مدیر اجرایی نهاد امداد رسان مسلمانان امریکایی و اشتراک کنندهٔ این برنامه، گفت: "ما در یک کشوری زندگی می کنیم که تعامل مسلمانان امریکایی در بلندترین سطح صورت می گیرد."

اسون کودولوف، عضو حزب دموکرات از ایالت اریزونا که در این برنامه حضور داشت، گفت: "خوشحالم که به این برنامه دعوت شده ام، و خوشحالم که رییس جمهور بایدن اهمیت مجتمع مسلمانان امریکایی در ایالات متحده را تشخیص می دهد."

به دنبال این محفل در قصر سفید، ریيس جمهور بایدن در صفحهٔ تویتر خود از نقش و تعهد مسلمانان امریکایی نسبت به ارزش های این کشور، سپاسگزاری کرد.

XS
SM
MD
LG