لینک های دسترسی

Breaking News

کمک با افغانستان؛ بانک جهانی و برنامه انکشافی ملل متحد قرارداد ۲۰ میلیون دالری را امضا کردند


برنامۀ انکشافی سازمان ملل متحد (UNDP) در افغانستان برای حمایت از ابتکارات توسعۀ بشردوستانه، اقتصادی و اجتماعی قرارداد مشارکتی ۲۰ میلیون دالری را با بانک جهانی امضا کرد.

برنامۀ انکشافی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ۱۴ جولای (۲۳ سرطان) با نشر خبرنامه‌‌ای گفت که این قرارداد ۳۴ ولایت در هشت زون افغانستان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

این ادارۀ ملل متحد گفته است: "مشارکت جدید ظرفیت‌سازی مناسبی را برای سازمان‌های غیردولتی (NGO) و نهادهای جامعه مدنی در محیط کاری آن‌ها فراهم می‌کند و از پروژه‌های دارای تاثیرات سریع حمایت می‌کند."

سورایو بوزوروکووا، معاون برنامۀ انکشافی ملل متحد در افغانستان از بانک جهانی برای نشان‌دادن همبستگی و حمایت از سازمان‌های غیردولتی و نهادهای مدنی در افغانستان و کمک به رشد آن‌ها، در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارند، سپاسگزاری کرده است.

برنامۀ انکشافی سازمان ملل متحد گفته است که با توجه به چندین دهه تجربه و تخصص در حمایت از احیای اقتصادی و جوامع شکنند، قرار است ۴۰۰ سازمان غیردولتی و نهاد جامعه مدنی را بر اساس ظرفیت شان برای اطلاع‌رسانی سریع، مشارکت و طراحی پروژه‌ها انتخاب کند.

به گفتۀ این اداره، هدف پروژه‌های دارای تاثیرات سریع، افزایش دسترسی به سلامت، آموزش، زراعت، مصوونیت غذایی و فعالیت‌های معیشتی برای جوامع آسیب‌پذیر و به حاشیه رانده‌شده از جمله افراد دارای معلولیت خواهد بود.

برنامۀ انکشافی سازمان ملل متحد به این باور است که با توجه به جنگ‌های درازمدت در افغانستان، سازمان‌های غیردولتی و نهادهای مدنی نقشی مهم در ارایه خدمات بشردوستانه و فعالیت‌های توسعه‌ای در مناطق صعب‌العبور افغانستان بازی کرده اند.

این در حالی است که پس از تسلط دوبارهٔ طالبان بر افغانستان در ماه اگست ۲۰۲۱ و خروج نهادهای تمویل‌کننده از افغانستان، سازمان‌های غیردولتی و نهادهای مدنی در این کشور با مشکلات مالی روبرو شده و به گفتۀ ملل متحد ظرفیت‌های مدیریت مالی و عملیاتی این نهادها بدتر شده است.

XS
SM
MD
LG