لینک های دسترسی

Breaking News

زیلینسکی: روزمره تا ۱۰۰ نظامی اوکراینی در جنگ کشته می‌شوند 


رییس جمهور اوکراین می‌گوید که در جنگ با روسیه روزانه از ۶۰ تا ۱۰۰ نظامی اوکراینی جان می‌بازند و در حدود ۵۰۰ نفر دیگر زخمی می‌شوند.

ولادیمیر زیلینسکی در مصاحبه‌ای به خبرگزاری نیوزمکس امریکا گفت که وضعیت در شرق کشورش دشوار است.

در این مصاحبه که امروز اول جون (۱۱ جوزا) نشر شد، رییس جمهور اوکراین گفته است که نیروهای اوکراینی از خطوط دفاعی شان در شرق این کشور دفاع می‌کنند؛ جاییکه روسیه فشار‌های نظامی را تشدید بخشیده است.

براساس گزارش‌ها، نیروهای روسی پس از محاصرهٔ دراز مدت و حملات شدید توپخانه و هوایی، به تصرف شهر سیفیرودونیتسک در شرق اوکراین نزدیک شده اند.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه گفته است که به هدف "غیرنظامی سازی" و "نازی زدایی" اوکراین، "کشوری که طرفدار غرب است" عساکراش را به این کشور فرستاده است.

گمان می‌رود که در اوکراین به نیروهای روسیه تلفات شدید وارد شده است، اما کرملن تا اکنون از ارایه جزییات در این خصوص خودداری کرده است.

حکومت اوکراین هفتهٔ‌ گذشته گفت که به گونهٔ تخمینی در حدود ۳۰ هزار نظامی روسیه از آغاز تهاجم مسکو بر اوکراین کشته شده اند.

کمک‌های غربی با اوکراین، نیروهای این کشور را کمک کرده تا در اکثر ساحات، به شمول کیف،‌ پاییخت آن کشور،‌ از پیشروی نیروهای روسی جلوگیری کنند. به همین دلیل، روسیه اکنون حملات بر منطقهٔ دونباس و سواحل جنوبی اوکراین را افزایش داده است.

این در حالی است که امریکا امروز از فراهم آوری تسلیحات بیشتر به اوکراین خبر داد.

ملل متحد تخمین کرده است که از آغاز تهاجم نظامی روسیه بر اوکراین تا اکنون در حدود ۴۰۰۰ غیرنظامی در این کشور کشته شده اند، بیش از شش میلیون اوکراینی کشور شان را ترک کرده و بیش از ۷.۷ میلیون نفر دیگر در داخل آن کشور بی جا شده اند.

XS
SM
MD
LG