لینک های دسترسی

Breaking News

تمایل پاکستان به تغییر در زمینۀ آزادی ادیان


بر اساس قوانین حاکم در پاکستان به کسیکه به مقدسات اسلام اهانت کند، جزای مرگ داده می شود

نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده در امور آزادی دینی گفته است که پاکستان تمایل دارد تا در زمینۀ آزادی ادیان رویکرد خود را تغییر دهد و در تلاش است تا از فهرست کشورهایی که آزادی دینی را نقض می‌کنند، خود را برهاند.

ایالات متحدۀ امریکا در دسمبر سال گذشته پاکستان را درج فهرست کشورهای ناقض آزادی ادیان کرد.

سم براونبک روز یکشنبه (۲۴ فبروری) در مصاحبه با خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت که در سفر به پاکستان در مورد پیامدهای درج نام آن کشور در فهرست کشورهای ناقض آزادی دینی از جمله وضع تحریم‌های اقتصادی به مقام‌های پاکستانی هشدار داده است.

به گفتۀ آقای براونبک، وزیر خارجۀ پاکستان وعده سپرده است که به این نگرانی ایالات متحده رسیدگی خواهد کرد.

پاکستان با جمعیت حدود ۲۰۰ میلیون نفر، به دلیل انفاذ قانون مجازات برای اهانت به مقدسات اسلام زیر انتقاد شدید کشورها و نهادهای مدافع آزادی ادیان قرار دارد.

آزادی دینی در امارات و سعودی

آقای براونبک همچنین از حکومت‌های امارات متحدۀ عربی و عربستان سعودی در زمینۀ تضمین آزادی ادیان تمجید کرد، اما گفت که برای ترویج و حراست از آزادی انتخاب دین و عقیده در این دو کشور، راه درازی باید پیموده شود و به کار زیادی نیاز است.

با اینحال به گفتۀ این مقام امریکایی، هنوز هم تبلیغ دینی غیرمسلمانان در امارات متحدۀ عربی و سعودی ممنوع و گرایش از اسلام به ادیان دیگر غیرقانونی است و جزای توهین به مقدسات بر اساس قوانین این دو کشور نیز مرگ است.

نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده در امور آزادی دینی با تاکید بر احترام میان پیروان ادیان گفت که این حق انسان است که از هر دین، کیش و آیینی که بخواهد، پیروی کند.

آقای براونبک که در سال ۲۰۱۷ از سوی دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده به صفت نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور آزادی دینی گماشته شد، به خاطر مخالفت وی با ازدواج همجنسگرایان، از سوی دموکرات‌ها و گروه‌های مدافع دگرباشان جنسی در ایالات متحده به باد انتقاد گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG