لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان پیلوت هندی را 'به علامت صلح' آزاد می‌کند


عمران خان، نخست وزیر پاکستان اعلام کرده است که پیلوت هندی را که روز گذشته به دنبال سقوط طیاره جنگی‌اش در کشمیر به دست سربازان پاکستانی اسیر شده بود، آزاد می‌کند.

آقای خان در سخنرانی خود به پارلمان پاکستان گفت که تصمیم رهایی این پیلوت هندی، به معنای فرستادن "پیام صلح" به هند است.

ظرف روزهای اخیر که تنش‌های سیاسی و نظامی میان پاکستان و هند شدت گرفته است، نخست وزیر پاکستان بارها گفته است که خواهان جنگ میان دو کشور نیست و به مقامات هندی پیشنهاد مذاکره داده است.

او در سخنرانی‌اش به پارلمان نیز گفت که پیام صلح خود را به نرندرا مودی، همتای هندی‌اش فرستاده است؛ اما نگفت که جواب هند به این درخواست چه بوده است.

همزمان با این، درگیری‌های جدیدی میان نیروهای هندی و پاکستانی در منطقه مورد منازعه کشمیر صورت گرفته است. اردوی هند گفته است که سربازان پاکستانی بر پوسته‌های هند با راکت و اسلحه سبک حمله کرده اند.

یک سخنگوی اردوی هند گفت که سربازان هندی نیز به این حملات جواب داده اند. گزارش شده که شماری از راکت‌ها به مناطق غیرنظامی اصابت کرده، اما تلفاتی نداشته است.

بدنبال تشدید تنش‌ها میان هند و پاکستان، کشورهای مختلف، از جمله امریکا و بریتانیا و نیز اتحادیه اروپا خواهان خودداری این دو کشور مجهز به سلاح هسته‌ای از ادامۀ درگیری شده اند.

XS
SM
MD
LG