لینک های دسترسی

Breaking News

شهری در چین برای ردیابی 'گروه‌های غیرقانونی مذهبی' جایزه تعیین کرد


پولیس در شهر گوانگژو در جنوب چین (عکس از آرشیف)

در ادامۀ تلاش حزب کمونیست حاکم در چین برای وضع محدودیت بر فعالیت‌های مذهبی، مقامات در یک شهر جنوبی چین برای دست یافتن به اطلاعاتی در مورد "گروه‌های غیرقانونی مذهبی" جایزه نقدی تعیین کرده اند.

براساس اعلامیه‌ای که در سایت انترنتی ریاست امور مذهبی و قومی شهر گوانگژو نشر شده، برای افرادی که اطلاعات موثقی را که منجر به ردیابی اعضای کلیدی و سران "گروه‌های مذهبی غیرقانونی خارجی" شود، و یا بتواند ساختار و چگونگی فعالیت این گروه‌ها را افشا کند، بیش از ده هزار ین (پانزده هزار دالر امریکایی) داده می‌شود.

براساس این اعلامیه، برای اطلاعاتی در مورد محلات تجمع گروه‌های مذهبی بدون جواز و نیز در مورد گردهمایی‌هایی که به تقویت "افراط‌گرایی مذهبی" می‌پردازند نیز جایزه‌های نقدی کوچک‌تری داده خواهد شود.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتد پرس، مقامات چینی در توضیح این اقدام خود گفته اند که این برنامه تلاشی برای جلوگیری از اعمال غیرقانونی، مهار افراط‌گرایی و سرکوب جرایم است.

این برنامه در حالی به اجرا گذاشته می‌شود که برخورد دولت چین با اقلیت‌های مذهبی در این کشور، همواره مورد انتقاد جهانی قرار داشته است.

وزارت خارجه امریکا در گزارش‌های متعددی از موجودیت اردوگاه‌های کار اجباری در چین خبر داده که در آن هزاران نفر از اویغورها، قزاقها و سایر اقلیت‌های مسلمان نگهداری می‌شوند.

دولت چین ادعای بدرفتاری با اقلیت‌های مذهبی را تکذیب کرده و می‌گوید که برنامه‌هایش در قبال اقلیت‌های مذهبی، تلاشی برای مبارزه با افراط‌گرایی مذهبی است.

XS
SM
MD
LG