لینک های دسترسی

Breaking News

ششمین روز نبرد در بادغیس، کشته شدن ده‌ها طالب و سرباز افغان


مقام های محلی ولایت بادغیس می گویند که پس از رسیدن قوای کمکی به ولسوالی بالامرغاب آن ولایت و انجام عملیات زمینی و هوایی قوای افغان و نیروهای حمایت قاطع ، وضعیت امنیتی در بالامرغاب بهبود نسبی یافته است.

جمشید شهابی، سخنگوی والی بادغیس می گوید در جریان عملیات دو روز گذشته ، بیش از 50 تن از طالبان مسلح بشمول چند قوماندان محلی آنان کشته و دستکم ۱۰۰ طالب دیگر زخمی شدند.

آقای شهابی همچنان می گوید در این درگیری ها هشت سرباز اردوی ملی و چهار سرباز پولیس ملی کشته و در کنار زخمی شدن 25 سرباز اردوی ملی ، ده سرباز پولیس ملی نیز زخم برداشته اند.

ناصر نظری یک تن از اعضای شورای ولایتی بادغیس گفت که نیروهای امنیتی افغان موفق شده اند تا کنترول چندین ساختمان دولتی و قسمتی از بازار ولسوالی بالامرغاب را که در جریان روزهای گذشته در دست افراد گروه طالبان بود؛ مجدداً بدست بگیرند.

آقای نظری به صدای امریکا گفت که هنوز هم جنگ بصورت پراکنده در ولسوالی بالامرغاب جریان دارد و در جریان درگیری های چند روز اخیر دو فرد ملکی نیز جان باخته اند.

سخنگوی والی بادغیس همچنان گفت که در جریان درگیری های گروه طالبان با قوای افغان در ولسوالی آبکمری این ولایت نیز ۲۲ نفر از افراد طالبان بشمول یک سرگروپ آنان کشته شده است.

آقای شهابی می گوید در درگیری های ولسوالی آبکمری بادغیس همچنان دو سرباز امنیتی افغان کشته و یک سرباز دیگر زخمی شده است. او افزود که عملیات مشترک قوای افغان تا پاکسازی کامل ولسوالی بالامرغاب ادامه دارد.

گروه طالبان نیز ادعای تلفات سنگین بر قوای افغان را نموده و گفته اند که تنها با نیروهای خارجی در افغانستان در حال جنگ استند.

XS
SM
MD
LG