لینک های دسترسی

Breaking News

انستاگرام رقم مجموعی 'لایک‌'ها را از پست کاربران حذف می‌کند


لوگوی انتساگرام

انستاگرام تغییرات جدیدی را در ساختار خود وارد کرده که براساس آن، کاربران قادر به دیدن تعداد مجموعی "لایک"های که پست‌ها در این رسانۀ اجتماعی دریافت می‌کنند نخواهند بود.

مسئولان گفته اند که این تصمیم، تلاشی برای تبدیل کردن انستاگرام به فضای سالم‌تری است تا کاربران فرصت داشته باشند به جای تمرکز فراوان روی تعداد لایک‌ها، به محتوای پست‌هایی که در این رسانه منتشر می‌شود توجه کنند.

این تغییرات از کاربران انستاگرام در کانادا شروع شده و به تدریج شامل حال کاربران این رسانه در تمام جهان خواهد شد.

پس از ایجاد این تغییرات، کاربران هنوز قادر خواهند بود لایک‌های را که پست‌هایشان دریافت کرده ببینند، اما برای دریافت مجموع لایک‌ها، ناگزیر خواهند بود تمام لایک‌ها را به شکل جداگانه بشمارند.

یک سخنگوی انستاگرام گفت: "اواخر این هفته، برنامۀ آزمایشی خود را آغاز می‌کنیم که تعداد مجموعی لایک‌ها را از تصاویر و ویدیوهایی که کاربران منتشر می‌کنند، حذف می‌کند."

او افزود: "این برنامه را به این دلیل اجرا می‌کنیم که کاربران بتوانند به جای تعداد لایک‌ها، روی اصل مطالبی که در انستاگرام منتشر می‌شود تمرکز کنند."

این تصمیم انتظار می‌رود واکنش‌های مختلفی را در میان کاربران انستاگرام برانگیزد.

تعداد مجموعی لایک‌ها به عنوان شاخصی برای تثبیت شهرت یک پست در رسانه‌های اجتماعی تلقی می‌شود.

حتی برخی از پژوهش‌ها نشان داده است که تعداد لایک‌های که کابران در رسانه‌های اجتماعی دریافت می‌کنند، به ویژه در میان جوانان، روی مسایلی چون اعتماد به نفس آنها تاثیر دارد.

از سوی دیگر، شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی، با توجه به میزان لایک‌هایی که پست‌هایشان دریافت کرده، فرصت دارند از شرکت‌های تجارتی بابت نشر تبلیغات‌شان پول دریافت کنند.

مسئولان انستاگرام گفته اند که نسبت به احتمال زیان‌های مالی تصمیم جدیدشان برای شماری از کاربران آگاهی دارند و در تلاش اند تا راه‌های جاگزینی را در اختیار این کاربران قرار دهند.

با این حال، آنها گفته اند که تصمیم به حذف تعداد مجموعی لایک‌ها هنوز نهایی نیست و در حال حاضر تنها به شکل آزمایشی به اجرا گذاشته می‌شود.

XS
SM
MD
LG