لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا برای انتخابات افغانستان ۲۹ میلیون دالر می‌دهد


ایالات متحده امریکا اعلام کرده که نزدیک به ۲۹ میلیون دالر را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در اختیار این کشور قرار می‌دهد.

جان بس، سفیر امریکا در کابل می‌گوید که این پول در زمینۀ کارهای عملیاتی انتخابات مصرف خواهد شد. انتقال مواد انتخاباتی به ولایات، چاپ و تهیه برگه‌های رای و استخدام کارمندان انتخاباتی، شامل مصرف این بودجه می‌شود.

آقای بس، هم‌زمان، خواستار شفافیت برگزاری انتخابات شده است.

او می‌گوید: "ما از تمام نامزدهای انتخابات، چه آن‌هایی که هم‌اکنون در حکومت استند یا نیستند، انتظار داریم که از تلاش برای استفاده از منابع دولتی، چه منابع پولی باشد و یا استخدام افراد، و یا هم انجام دادن کاری که بتواند به کمپاین انتخاباتی شان سود برساند، خودداری کنند."

اشرف غنی، رییس جمهور کنونی افغانستان و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، در میان ۱۸ فردی اند که برای ریاست جمهوری افغانستان نامزد هستند.

شماری از نامزدهای انتخابات، از احتمال سوءاستفاده از منابع دولتی در راستای کمپاین‌های انتخاباتی ابراز نگرانی کرده اند. در گذشته نیز، انتخابات در افغانستان با ادعاهای گستردۀ تقلب همراه بوده است.

با این حال، سفیر امریکا در کابل ابراز امیدواری کرده که نهادهای انتخاباتی افغانستان تمام تلاش خود را برای تضمین شفافیت این روند به خرج بدهند.

XS
SM
MD
LG