لینک های دسترسی

Breaking News

اتمر از نامزدی خود در انتخابات ششم میزان انصراف داد


حنیف اتمر، یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری خواستار تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شده و گفته است که به عنوان نامزد در انتخابات ششم میزان شرکت نمی‌کند.

آقای اتمر ماه گذشته مبارزات انتخاباتی خود را به تعلیق درآورد و ستاد انتخاباتی آقای اتمر با نشر اعلامیه‌ای به تاریخ (۱۸ اسد) دلیل تعلیق مبارزات انتخاباتی این تیم را عدم اصلاحات در برگزاری انتخابات، "اقدامات غیرقانونی" و "مداخلات عریان ارگ" و نا امنی عنوان کرد.

حنیف اتمر، روز سه شنبه ۲۴ سپتمبر (۲ میزان) با نشر اعلامیه‌ای گفته است: "می‌خواهم تصمیم خود را مبنی بر عدم اشتراک در رقابت‌های انتخابات به تاریخ ششم میزان ۱۳۹۸ خورشیدی، با حفظ حق خود به حیث کاندید در صورتی‌ که انتخابات به تعویق بیافتد، یکبار دیگر به سمع هموطنان عزیز خود برسانم... که در انتخابات پیشرو موقف بی‌طرفی را اختیار کرده و از هیچ کاندید مشخصی حمایت نمی نمایم."

پیش از این گزارش‌هایی در مورد بروز اختلافات درونی در تیم انتخاباتی "صلح و اعتدال" به رهبری حنیف اتمر وجود داشت و محمد محقق، معاون دوم آقای اتمر از این تکت خارج شد و به تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله پیوست.

روز گذشته نیز شماری از چهره‌های سیاسی افغان به شمول حامد کرزی با نشر اعلامیه‌ای گفتند که به دلیل عدم کنترول حکومت افغانستان بر بخش‌های از افغانستان، زمینه برگزاری انتخاباتی سراسری و "مشارکت عینی برای تعدادی از مردم" مساعد نیست.

این سیاسیون افغان تاکید کرده اند که "برگزاری انتخابات منجر به افزایش بحران در کشور خواهد شد."

اما کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که تمامی آمادگی‌ ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گرفته شده و قرار است این انتخابات در زمان تعیین شده برگزار شود.

XS
SM
MD
LG