لینک های دسترسی

Breaking News

صادرات افغانستان به عربستان افزایش یافته است – مقام‌ها


سفارت افغانستان در ریاض می‌گوید که با وجود محدودیت‌های ناشی از کروناویروس در این کشور، صادرات افغانستان به عربستان سعودی افزایش چشم‌گیری داشته است.

این سفارت روز سه شنبه ۱۸ می (۲۸ ثور) در خبرنامه‌ای گفت که بر اساس بررسی آنان در حال حاضر، صادرات افغانستان به عربستان سعودی، ۱۰۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بیشتر این صادرات، شامل زعفران، میوۀ خشک و قالین بوده است.

در خبرنامه آمده است: "با توجه به فرصت های گسترده تجارتی بین افغانستان و عربستان سعودی، ما متعهد به ادامه و تسریع روند توسعه تجارت میان دو کشور هستیم."

بر اساس معلومات این سفارت صادرات افغانستان در سال ۲۰۱۹ میلادی به عربستان سعودی به ارزش بیشتر از ۱۳ میلیون دالر بود که در سال ۲۰۲۰، این رقم به ۲۸.۵۶ میلیون دالر افزایش یافته است.

سفارت افغانستان در عربستان سعودی پیش‌بینی کرده است که در جریان امسال میزان صادرات افغانستان به آن کشور به ۴۲.۵ میلیون دالر خواهد رسید.

افغانستان در جریان بیش از سه سال اخیر، دهلیزهای هوایی را با هند، ترکیه – اروپا، امارات متحده عرب، عربستان سعودی، روسیه، چین، قزاقستان و برخی کشورهای دیگر افتتاح کرده است.

پیش از این وزارت صنعت و تجارت افغانستان گفته بود که با گشایش این دهلیزهای هوایی، تا اکنون هزاران تن کالاهای تجارتی به بازارهای جهانی صادر شده است.

XS
SM
MD
LG