لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله بر حل مسالمت‌آمیز تنش‌ میان امریکا و ایران تاکید کرد


عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان در دیدار با دپلومات‌های امریکایی و بریتانیایی گفته است که "حل مسایل و مشکلات با شیوه‌ای مسالمت‌آمیز" به سود منطقه، صلح و امنیت جهانی است.

ریاست اجراییۀ حکومت افغانستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که آقای عبدالله امروز پنجشنبه ۹ جنوری (۱۹ جدی) به طور جداگانه با شارژدافیر سفارت ایالات متحده و سفیر بریتانیا در کابل دیدار کرده است.

در این دیدارها روی تنش‌های تازه میان واشنگتن – تهران و رسیدگی به شکایات انتخاباتی بحث شده است.

رییس اجراییه افغانستان گفته است: "افغانستان به عنوان قربانی دهشت‌افگنی و جنگ‌های طولانی در آرزوی دست‌یافتن به صلح و استقرار است و هر اقدامی که باعث پیچیده شدن وضع در افغانستان گردد، بر روند صلح تأثیر منفی می‌گذارد".

کرن دیکر، شارژدافیر سفارت ایالات متحده در مورد تحولات منطقه و سیاست واشنگتن در برابر تهران به رییس اجراییه افغانستان معلومات داده است.

سپیدار در اعلامیه‌ای به نقل از خانم دیکر گفته است: "ایالات متحدۀ امریکا خواهان تنش‌زدایی در منطقه است، اما در صورت حمله به منافع امریکا دست به اقدام می‌زند".

همچنان رییس اجراییه افغانستان و الیسن بلیک سفیر بریتانیا بر اصل تنش‌زدایی و حل مشکلات از راه‌های مسالمت‌آمیز در منطقه تاکید کرده اند.

XS
SM
MD
LG