لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر دفاع آلمان: امیدوارم نتایج انتخابات افغانستان برای همه قابل قبول باشد


وزیر دفاع آلمان در سفر به افغانستان با سربازان آلمانی مستقر در ولایت بلخ و مقام‌های ارشد حکومت وحدت ملی افغانستان دیدار کرد.

آنیگریت کرامپ کارن‌باور، وزیر دفاع آلمان روز سه شنبه سوم دسمبر (۱۲ قوس) در یک نشست خبری با محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان ابراز امیدواری کرد که نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هرچه زودتر اعلان شده و قابل قبول برای همه جناح‌های سیاسی باشد.

خانم کارن باور همچنین ابراز امیدواری کرد که در نتیجۀ انتخابات "یک حکومت مستحکم و قوی" تشکیل شود که به گفتۀ وی بتواند مذاکرات صلح را با طالبان تقوبت ببخشد.

خانم کارن‌ باور ایجاد محیط امن زندگی برای افغان‌ها را از هدف مشترک آلمان و افغانستان دانست و تاکید کرد که آلمان کمک‌هایش را در بخش‌های مختلف به ویژه آموزش نیروهای امنیتی افغانستان ادامه خواهد داد.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در این نشست مطبوعاتی گفت که آلمان در نزدیک به دو دهه گذشته، میلیون‌ها دالر در بخش بازسازی افغانستان کمک کرده و همواره یکی از کشورهای حامی افغانستان در چاچوب اتحادیه اروپا بوده است.

آقای غنی افزود: "از تاکید شما مبنی بر این که یک صلح با عزت و پایدار در افغانستان بیاید که آلمان اولین نقش تسهیل کننده را در ایجاد مفاهمه ایجاد کرده و حقوق و آزادی‌های که در قانون اساسی و دستاوردهای سال‌های گذشتۀ ما حفظ شود تاکید داشته است، نهایت تشکر می‌کنم".

خانم کارن باور با عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان و اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع افغانستان نیز دیدار و گفتگو کرده است.

ریاست اجراییۀ افغانستان گفته است که خانم کارن باور و آقای عبدالله در مورد ادامۀ همکاری‌های نظامی- اقتصادی آلمان، مبارزۀ مشترک بر ضد دهشت افگنی، حمایت و تجهیز نیروهای افغان، روند صلح و انتخابات بحث و تبادل نظر کرده اند.

XS
SM
MD
LG