لینک های دسترسی

Breaking News

هواداران عبدالله شاهراه کابل - شمال را در بغلان موقتی بستند


ده‌ها تن از هواداران ستاد انتخاباتی "ثبات و همگرایی" در شهر پلخمری ولایت بغلان با راه اندازی تظاهرات شاهراه بغلان – کندز - بلخ را به گونه موقتی مسدود کرده اند.

این معترضان خواستار ابطال ۳۰۰ هزار رای "اختلافی" از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شده اند.

ننگیالی، از معترضان در بغلان روز یک شنبه اول دسمبر (۱۰ قوس) به صدای امریکا گفت که اگر کمیسیون انتخابات در کابل به خواست آنان رسیدگی نکند، دست به اعتراض های گسترده خواهند زد.

او افزود: "کمیسیون سه صد هزار رای را اول باطل اعلام کند که با این کار، رای تقلبی و غیر تقلبی مشخص خواهد شد".

این معترضان در شهر پلخمری ولایت بغلان که در چوک این شهر تجمع کرده بودند به کمیسیون انتخابات هشدار داده اند، در صورتی که به خواسته‌های شان توجه نشود "شاهراه کابل - شمال را مسدود خواهند کرد.

محمد جان، یکی از معترضان دیگر به صدای امریکا گفت: " کمیسیون اگر خواست ما را پذیرفت خوب و اگر به حرف ما توجه نکرد، ما شاهراه و ادارات دولتی را در این ولایت مسدود می‌کنیم."

جاوید بشارت سخنگوی پولیس بغلان به صدای امریکا گفت که این تظاهرات پیش از ظهر امروز به گونه مسالمت‌آمیز پایان یافته و در حال حاضر شاهراه به روی ترافیک باز شده است.

شاهراه کابل و ولایت‌های شمال افغانستان از شهر پلخمری ولایت بغلان می‌گذرد و هشت ولایت را به مرکز افغانستان وصل می‌کند. کمیسیون مستقل انتخابات تا اکنون در مورد این خواست باشندگان بغلان واکنش نشان نداده است.

اما روز گذشته کمیسیون مستقل انتخابات، در واکنش به تظاهرات تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله در کابل گفت که پیش از اتمام تفتیش و بازشماری، این کمیسیون نمی‌تواند آرا را باطل کند.

این در حالی است که هواداران برخی از نامزدان، دورازه دفاتر ولایتی این کمیسیون را از چندین روز بدین سو در هفت ولایت به شمول ولایت بغلان بسته کرده و مخالفت شان را در برابر روند بازشماری آرا اعلام کرده اند.

XS
SM
MD
LG