لینک های دسترسی

Breaking News

کابل حملۀ راکتی حوثی‌ها بر میدان هوایی ابها را نکوهش کرد


وزارت خارجۀ افغانستان حملۀ راکتی حوثی‌های یمن بر میدان هوایی ابهای عربستان سعودی را محکوم و آن را یک عمل تروریستی خوانده است.

وزارت خارجۀ افغانستان روز پنجشنبه ۱۱ فبروری (۲۳ دلو) در اعلامیه‌ای گفته است که حملات تروریستی و هدف قراردادن غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی خلاف احکام اسلامی، میثاق‌های جهانی و حقوق بشری است.

در اعلامیه آمده است: "افغانستان که خود قربانی تروریزم و دهشت‌افگنی است، هرگونه حملات خصمانهٔ تروریستی علیه امنیت کشور دوست و برادر عربستان سعودی و شهروندان آن را شدیداً تقبیح می‌کند."

روز گذشته تلویزیون دولتی عربستان سعودی گزارش داد که حملۀ راکتی شورشیان حوثی یمن بر میدان هوایی بین‌المللی ابها در شهر عسیر آن کشور سبب آتش‌سوزی در یک طیارۀ ملکی شده است.

ایتلاف نظامی به رهبری سعودی روز چهارشنبه دهم فبروری (۲۲ دلو) با نشر بیانیه‌ای گفت: "تلاش برای هدف گرفتن میدان هوایی ابها جنایت جنگی است و زندگی مسافران غیرنظامی را در خطر می‌اندازد."

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها گفت که چهار طیارۀ بی‌سرنشین حمله بر میدان هوایی ابها را انجام دادند. او گفت که این حمله در پاسخ به حملات ایتلاف به رهبری سعودی بر یمن، صورت گرفته است.

در بیانیۀ ایتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی آمده است که هنگام اصابت راکت به طیارۀ غیرنظامی، طیارۀ یاد شده خاموش بود و آتش‌سوزی در آن فوراً مهار شد.

شورشیان حوثی که از سوی ایران حمایت می‌شوند، همواره حملاتی را توسط طیاره‌های بی‌سرنشین بر اهدافی در عربستان سعودی انجام می‌دهند که به گفتۀ مقام‌های نظامی سعودی بیشتر این حملات مهار می‌شوند.

XS
SM
MD
LG