لینک های دسترسی

Breaking News

اوباما بار دیگر به صحنۀ رقابت‌های انتخاباتی بر می‌گردد


قرار است اوباما به حمایت از نامزدان دیموکرات در ایالت‌های ویرجینیا و نیوجرسی به کمپاین‌های آنان حضور یابد

باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحدۀ امریکا، برای نخستین بار پس از پایان دورۀ ریاست جمهوری اش در صحنۀ رقابت‌های انتخاباتی بر می‌گردد.

آقای اوباما در آستانۀ انتخابات میان دوره‌ای سال آینده در امریکا، به نمایندگی از حزب دیموکرات و برای جلب حمایت رایدهندگان به نامزدان دیموکرات برای پست والی ایالات های ویرجینیا و نیوجرسی، از نامزدان این حزب پشتیبانی خواهد کرد.

انتخابات هفتم نوامبر امسال با جدیت نظارت خواهد شد تا دیده شود که آیا کاندیدان دیموکرات پس از پیروزی‌های پیهم جمهوریخواهان هم در انتخابات کانگرس و هم در انتخابات ریاست جمهوری، آمادۀ مبارزۀ انتخاباتی استند یا خیر.

پیروزی نامزدان هر دو حزب در ایالت ویرجینیا بسیار حیاتی شمرده می شود. نظرپرسی ها نشان داده است که رالف نورثم، کاندید دیموکرات، و اد گیلسپی، کاندید جمهوریخواه، که حمایت دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، را با خود دارد، برای گرفتن کرسی والی ویرجینیا، در رقابت تنگاتنگ قرار دارند.

در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، هیلری کلنتن، نامزد دیموکرات در ویرجینیا، برنده شد. جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری ایالات متحده، به حمایت از نامزد دیموکرات برای پست والی ویرجینیا و مایک پنس، معاون کنونی ریاست جمهوری امریکا، به حمایت از نامزد جمهوریخواه این پست نیز در صحنۀ رقابت‌ها ظاهر شده اند.

قرار است آقای اوباما در کمپاین فل مورفی، نامزد دیموکرات، در این ایالت، ظاهر شود. نظرپرسی ها نشان داده است که آقای مورفی در برابر کیم گواداگنو، رقیب اش از حزب جمهوریخواه، پیشتاز است.

آقای اوباما از زمان تحویلدهی قدرت به رئیس جمهور ترمپ، بارها در پیام‌های نوشتاری از آقای ترمپ و جمهوریخواهان انتقاد کرده است. اما اگر آقای اوباما بخواهد، کارزارهای انتخاباتی سکوی مناسبی برای وی خواهد بود تا رئیس جمهور ترمپ را مستقیماً به باد انتقاد بگیرد.

نتایج انتخابات ویرجینیا و نیوجرسی و انتخابات ویژه در ماه دسامبر برای انتخاب کرسی های ایالت اوباما در مجلس سنا، دورنمایی از انتخابات میان دوره‌ای سال آینده است که در آن هر ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان و یک سوم کرسی‌های مجلس سنا به رقابت گذاشته می شود. جمهوریخواهان در حال حاضر در هر دو مجلس کانگرس ایالات متحده اکثریت دارند.

XS
SM
MD
LG