لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان خواهان روابط دوجانبه میان واشنگتن و اسلام آباد شد


وزیر خارجۀ پاکستان روز جمعه گفت که اگر پاکستان خواهان گسترش روابط با ایالات متحده است، اسلام آباد باید نیاز واشنگتن در افغانستان را درک کند.

شاه محمود قریشی در اسلام آباد به خبر نگاران گفت که "اگر ما خواهان گسترش روابط با ایالات متحده استیم، باید نیازمند های واشنگتن در افغانستان را درک کنیم."

وزیر خارجۀ پاکستان همچنان تاکید کرد که "ایالات متحده نیز باید نیازمندی های پاکستان را درک کند."

آقای قریشی تایید کرد که قرار است مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحده به تاریخ پنجم سپتمبر از اسلام آباد دیدار کند و در مورد "منافع دوجانبه" میان دو کشور، گفتگو صورت خواهد گرفت.

اظهارات وزیر خارجۀ پاکستان در مورد گسترش روابط دوجانبه میان واشنگتن و اسلام آباد در حالی صورت گرفته است که صحبت تیلفونی میان وزیرخارجۀ ایالات متحده و صدراعظم جدید پاکستان بحث برانگیز شده است.

واشنگتن گفته است که آقای پمپیو، در صحبت تیلفونی ضمن تبریکی عمران خان به خاطر پیروزی اش در انتخابات اخیر آن کشور، روی اهمیت پاکستان برای اقدامات جدی علیه تمام دهشت افگنان صحبت کرده است.

اما آقای قریشی گفته است که در تماس تیلفونی میان صدراعظم پاکستان و وزیر خارجۀ ایالات متحده، موضوع گروه های دهشت افگنی در قلمرو پاکستان مطرح نشده است.

وزارت خارجۀ پاکستان نیز اعلامیه یی واشنگتن را "نادرست" خوانده گفته است که در آن صحبت روی دهشت افگنان بحث نشده است.

شاه محمود قریشی، وزیرخارجۀ پاکستان تاکید ورزید که در صحبت تیلفونی، آقای پمپیو علاقمندی واشنگتن را روی "تعاملات سازنده" با حکومت پاکستان ابراز داشته است.

اما پیش از آن، سخنگوی وزارت خارجۀ امریکا گفته بود که واشنگتن روی موقف خود در قبال پاکستان ایستاده بوده و مایک پمپیو در صحبت با آقای خان روی کار برای روابط دوجانبۀ موثر تمایل نشان داده است.

XS
SM
MD
LG