لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان انتقاد از اردو و حمایت از تحریک پشتون‌ را سانسور می‌کند - گزارش


یک سازمان مدافع حقوق بشر در پاکستان می‌گوید که پاکستان، خبر ها و محتویات ضد اردوی این کشور و محتویات به حمایت از تحریک تحفظ پشتون‌ را در انترنت سانسور می کند.

سازمان "بایتس فور آل" با نشر گزارشی گفت که خبرنگاران و فعالان مدنی پاکستان که علیه قانون جرایم انترنتی این کشور صدا بلند می کنند، از راه های گوناگون و با روش های مختلف مورد آزار و اذیت ادارات امنیتی آن کشور قرار می گیرند.

بایتس فور آل یک سازمان غیردولتی در پاکستان است که در زمینۀ ارتباطات و تکنالوژی معلوماتی تحقیق می‌کند.

این سازمان همچنین گزارش داده است که ادارات امنیتی پاکستان با استفاده از روش های مختلف تلاش دارد تا جلو آزادی ابراز نظر شهروندان این کشور را در فضای مجازی بگیرد.

در گزارش این سازمان آمده که بیش از ۵۰ در صد خبرنگاران پاکستانی به این باور اند که آنان تحت نظارت شدید ادارات امنیتی این کشور قرار دارند. این خبرنگاران همچنین گفته اند منابعی که به آنان معلومات می دهند، از سوی ادارات امنیتی پاکستان به مرگ تهدید می‌شوند.

گزارش می‎افزاید که ۶۳ در صد خبرنگاران پاکستانی به دلیل ترس از ادارات امنیتی و استخباراتی پاکستان، خودسانسوری می‌کنند.

سازمان «بایتس فور آل» همچنین ادعا کرده است که در نشر خبر های فعالیت جدایی طلبان در ایالت بلوچستان و خبرهایی که به حمایت از نواز شریف، صدر اعظم پیشین پاکستان در انترنت نشر می شود، دستکاری می شود و ادارات امنیتی و استخباراتی پاکستان حتا جلو نشر برخی از این خبرها را می‌گیرد.

حکومت پاکستان چندی پیش وبسایت‌های اردوی پشتو (دیوه) صدای امریکا را به دلیل پخش خبرهای مرتبط با فعالیت تحریک تحفظ پشتون مسدود کرده بود.

XS
SM
MD
LG