لینک های دسترسی

Breaking News

حملات طالبان بر شهر قندهار دفع شد – مقام‌ها


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

مقام‌های افغان می‌گویند که گروه طالبان از چندین استقامت بر شهر قندهار حمله کرده، اما نیروهای امنیتی و دفاعی افغاستان این حملات را دفع کرده اند.

محمد صادق عیسی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل روز چهارشنبه ۱۱ اگست (۲۰ اسد) به صدای امریکا گفت که این حملات طالبان بر بخش‌های حوزۀ سوم، ششم، پنجم و ۱۵ شهر قندهار صورت گرفته و در حال حاضر، درگیری‌ها میان دو طرف در این ساحات جریان دارد.

آقای عیسی افزود که به زودی شهر قندهار از وجود طالبان پاکسازی و وضعیت به حالت عادی بر خواهد گشت.

او افزود: "صبح امروز شمار زیادی از جنگجویان طالبان بر بخش‌های شهر حمله کردند و فشار زیاد شان بالای محبس عمومی قندهار بود. نیروهای مشترک ما حملات طالبان را دفع کرده و از زندان محافظت کردند."

آقای عیسی همچنین گفت که تجمعات طالبان در این ولایت هدف بمباران نیروهای هوایی افغان قرار گرفته که در این حملات، ۱۵ جنگجوی طالبان کشته شدند.

گفته می‌شود که با تشدید جنگ‌ها در مرکز قندهار، این شهر "چهرۀ جنگی" به خود گرفته و صدها خانواده، مناطق شان را ترک کرده اند.

طالبان گفته اند که در این حملات، بخش‌هایی شهر قندهار را تصرف کردند، اما قوماندانی امنیه این ولایت با نشر خبرنامه‌ای، ادعای این گروه را رد کرده و گفته است که نظامیان افغان در تمامی حوزه‌های امنیتی این شهر حضور دارند.

در این حال، محمد داوود فرهاد، رییس شفاخانۀ حوزوی میروس به صدای امریکا گفت که از شب گذشته تا کنون، ۶۸ مجروح به این شفاخانه منتقل شده که در میان آنان هشت زن و نه کودک شامل اند.

آقای فرهاد افزود: "در حال حاضر در شفاخانه میروس ده‌ها مجروح تحت درمان قرار دارد و در حال حاضر عرضه خدمات ما برای قربانیان جنگ است."

شفاخانۀ حوزوی میروس در حدود یک کیلومتری زندان عمومی قندهار موقعیت دارد و مقام‌ها گفته اند که درگیری به نزدیکی این شفاخانه رسیده است.

XS
SM
MD
LG