لینک های دسترسی

Breaking News

به طالبان در شمال و جنوب افغانستان تلفات سنگین وارد شد - مقام‌ها


عکس: آرشیف

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در نتیجۀ عملیات هوایی و زمینی نظامیان افغان در شمال و جنوب این کشور، تلفات سنگین به گروه طالبان وارد شده است.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع روز چهارشنبه ۱۰ مارچ (۲۰ حوت) به صدای امریکا گفت که طالبان می‌خواستند دیشب با استفاده از یک موتر بم‌گذاری‌شده بر پوسته‌های امنیتی در ولسوالی المار ولایت فاریاب حمله کنند، اما در یک عملیات پیشگیرانه جلو این حمله گرفته شد.

آقای امان افزود که در این ضدحملۀ نظامیان افغان سه مهاجم انتحاری طالبان کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

همچنان در بندر قرایی همین ولسوالی یک تجمع جنگجویان طالبان هدف حملۀ قوای هوایی افغان قرار گرفت که در نتیجه نه جنگجوی طالبان کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

از سویی هم، نظامیان افغان در ولایت‌های قندهار و زابل عملیات تصفیوی را راه‌اندازی کرده اند که در نتیجۀ این عملیات ۶۶ جنگجوی طالبان کشته شدند.

وزارت دفاع افغانستان گفته است که ۳۵ جنگجوی طالبان در ولسوالی‌های میزان و شهر صفای زابل و ۳۱ جنگجوی دیگر آن گروه در ولسوالی‌های ژیری و ارغنداب قندهار از پا در آمدند.

همچنان این وزارت افزوده است که در جریان این عملیات نظامیان افغان در این دو ولایت، ۲۷ جنگجوی طالبان زخمی شدند و سلاح، مهمات و برخی وسایط گروه طالبان نیز تخریب شده است.

طالبان هنوز در مورد این موضوعات تبصره نکرده اند.

در این اواخر عملیات نظامیان افغان و تحرکات جنگجویان طالبان در شماری از ولایت‌ها شدت یافته است.

نهادهای امنیتی افغانستان گفته اند که طالبان برای تشدید جنگ بهاری از لحاظ اکمالات، جذب نیرو و تعیینات آمادگی می‌گیرند، اما این نهادها تاکید کرده اند که نظامیان افغان به طالبان اجازۀ رسیدن به اهداف شان را نخواهند داد.

XS
SM
MD
LG