لینک های دسترسی

Breaking News

صد‌ها زندانی طالبان دوباره به میدان جنگ برگشته اند - وزارت داخله


وزارت امور داخلۀ افغانستان پذیرفت که صد‌ها زندانی رها شدۀ طالبان از زندان‌های این کشور، دوباره به میدان‌های جنگ برگشته اند.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت روز سه شنبه ۱۰ نومبر (۲۰ عقرب) به خبرنگاران گفت که از میان بالاتر از ۵۰۰۰ زندانی رها شدۀ طالبان، بیش از ۵۸۰ تن آنان در میدان‌های جنگ حضور داشته و در برابر نیروهای امنیتی و دفاعی افغان می‌جنگند.

آقای آرین افزود که شمار زیادی این افراد در نبرد با نظامیان افغان کشته شده اند.

دیروز سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان نیز طالبان را به عهد شکنی متهم کرد و گفت که اکثریت زندانیان رها شدۀ این گروه از زندان‌های این کشور دوباره به میدان‌های جنگ بازگشته اند.

همچنان آقای آرین گفت که طالبان از یک ماه به این‌سو، رویکرد جنگی شان را تغییر داده و بیشتر به انفجار موتر‌های بم‌گذاری شده رو آورده اند.

سخنگوی وزارت داخله افزود: "این‌ها (طالبان) با رویکرد انفجار موتر بم‌‌گذاری شده در برخی ولسوالی‌ها، باعث تخریب منازل مسکونی و باعث تخریب تاسیسات عامه شده اند که خسارات هنگفت مالی برای مردم وارد شده است."

آقای آرین همچنان تاکید کرد که طالبان به هیچ تعهد شان پابند نیستند و این گروه هر روز به "کشتار مردم" در این کشور ادامه می‌دهند.

او افزود که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان برای مقابله با هر نوع تهدید و تحرکات طالبان آماده اند و برای این گروه اجازۀ فعالیت بیشتر را نخواهند داد.

این در حالی است که در تازه‌ترین مورد در دو انفجار موتر بم‌گذاری شده در ولایت‌های فاریاب و هلمند، ۱۹ نفر به شمول غیرنظامیان کشته و ۱۷ نفر دیگر زخمی شده اند.

طالبان تا اکنون در این باره ابراز نظری نکرده اند.

XS
SM
MD
LG