لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان: توزیع معاشات کارمندان دولتی به زودی آغاز می‌شود


وزارت مالیۀ طالبان می‌گوید که قرار است تا دو روز دیگر، روند توزیع معاش دوماهۀ کارمندان دولتی را در کابل و ولایات آغاز کند.

تلویزیون ملی افغانستان به نقل از احمد ولی حقمل، سخنگوی این وزارت گفته است که قرار است معاشات مامورین از بودجۀ دولتی پرداخت شود.

آقای حقمل روز چهارشنبه ۱۵ دسمبر (۲۴ قوس) گفت: "در ماه جدی، سال مالی نو می‌شود و سیستم‌های این وزارت بسته‌ خواهد شد و ممکن این روند برای مدتی طول بکشد."

در این حال، عبدالسلام حنفی، معاون رییس الوزرای طالبان وضعیت اقتصادی و پولی افغانستان را "ثابت" خوانده و گفته است که آنان توانایی آن را دارند تا همۀ ضرورت‌های شان را از درآمد روزانه برآورده کنند.

این در حالی است که پیش از این مقام‌های طالبان گفته بودند که با مسلط شدن این گروه بر افغانستان، تا کنون حقوق چندین ماهۀ کارمندان دولتی را پرداخت کرده اند.

بر اساس معلومات وزارت مالیه افغانستان، این وزارت به تاریخ ۲۰ نومبر (۲۹ عقرب) روند پرداخت معاش مامورین دولتی را آغاز کرد که بر اساس آن مامورین دولتی حقوق سه ماهۀ شان را دریافت کردند.

سخنگوی این وزارت همچنین افزود که در این مدت به اکثر مامورین دولتی معاشات پس از تاریخ ۲۳ اگست و برای شماری دیگری حتا معاشات یک ماه پیش از آن که طالبان به قدرت برسند، نیز پرداخته شده است.

اما اخیراً ده‌ها تن از آموزگاران و کارمندان دولتی از عدم پرداخت معاشات شان انتقاد کرده و از طالبان خواستند که هرچه زودتر حقوق ماهوار آنان را پرداخت کنند.

این آموزگاران و به ویژه کارمندان صحی زن گفته اند که از مدتی به این‌سو حقوق ماهوار خود را دریافت نکرده و در حال حاضر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

XS
SM
MD
LG