لینک های دسترسی

Breaking News

دانش: ادعای صلح طالبان 'چیزی بیش از توهم' نیست


معاون دوم رییس جمهور افغانستان می‌گوید که جنگ طالبان علیه مردم و حکومت افغانستان ماهیت خارجی دارد و ادعای صلح آن گروه توهمی بیش نیست.

سرور دانش، امروز پنجشنبه اول جولای (۱۰ سرطان) در رشته تویت‌هایی به اظهارات برخی "مقام‌های کشورهای همسایه افغانستان در مورد حمایت و مداخله‌های آنها در جنگ" اشاره کرده است.

اخیراً شیخ رشید احمد، وزیر داخلۀ پاکستان در مصاحبۀ با تلویزیون جیونیوز این کشور گفته است که اکثر خانواده‌های رهبران طالبان در شهرهای پاکستان زندگی می‌کنند.

آقای احمد افزوده است که اجساد طالبان در خاک پاکستان دفن می‌شوند و زخمیان آن گروه نیز در این کشور درمان می‌شوند.

با این حال آقای دانش نوشته است: "تشدید جنگ و خشونت توسط طالبان نشان می‌دهد که ادعای صلح آنها چیزی بیش از توهم نیست و این گروه به راه حل سیاسی اعتقادی ندارند."

به باور معاون دوم رییس جمهور غنی، مقاومت فراگیر ملی، حمایت از خیزش‌های مردمی در برابر طالبان، تقویت وحدت ملی، اجماع سیاسی و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان در شرایط کنونی "تنها گزینه در برابر طالبان است".

این در حالی است که گفتگوهای صلح میان هیات‌های مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در دوحۀ قطر به گونۀ اساسی آغاز نشده، اما برعکس طالبان حملات شان را در چندین ولایت افغانستان شدت بخشیده اند.

بر اساس معلومات وزارت دفاع، طی ۲۴ ساعت گذشته در ۱۵ ولایت جنگ و عملیات نظامیان افغان ادامه داشته است.

راس ویلسن، شارژدافیر سفارت ایالات متحدۀ امریکا در کابل نیز از گروه طالبان خواسته است که خشونت‌ها را متوقف کنند و به میز گفتگوهای صلح برگردند.

XS
SM
MD
LG