لینک های دسترسی

Breaking News

ملل متحد: ۳.۵ میلیون نفر به دلیل جنگ در افغانستان آواره شده اند


کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) از وضعیت ناگوار بیجاشدگان داخلی در افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته است که در حال حاضر، ۳.۵ میلیون افغان به دلیل جنگ و نا امنی‌ از مناطق اصلی شان آواره شده اند.

این کمیشنری روز چهارشنبه سوم نومبر (۱۲ عقرب) گفت که آنان تلاش دارند تا نزدیک شدن فصل زمستان کمک‌های بشردوستانه را به افغانستان رسانده و به بیجاشدگان داخلی توزیع کنند.

ملل متحد همچنین گفته است که در تازه‌ترین مورد، یک طیارۀ حامل کمک‌های زمستانی به کابل رسیده و قرار است این کمک‌ها در روزهای پیشرو ادامه یابد.

کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان افزوده که با نزدیک شدن فصل زمستان نیازمندی‌های مردم به ویژه بیجاشدگان داخلی به کمک‌های بشری، بیشتر شده است.

به گفتۀ ملل متحد بسیاری از خانواده‌های بیجاشده فاقد سرپناه اند و کسانی که نیز به محلات اصلی خود برگشته اند، خانه‌های شان در اثر درگیری‌ها تخریب شده است.

بر اساس معلومات ملل متحد قرار است این سازمان در زمستان پیش‌رو برای ۵۰۰هزار نفر که در اثر جنگ‌ها در این کشور آواره شدند، کمک کند.

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اضافه کرد که بسیاری از شهروندان افغانستان به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز دارند و از جامعه جهانی خواسته است که به کمک‌های شان به این کشور ادامه دهند.

این در حالی است که در تازه‌ترین مورد، مارتین گریفیتس، هماهنگ کننده کمک‌های بشری سازمان ملل متحد از کشورهای گروه جی۲۰ خواست که مردم افغانستان را در این حالت دشوار فراموش نکنند و به این کشور کمک کنند تا مردم از فقر مزمن نجات یابند.

XS
SM
MD
LG