لینک های دسترسی

ادامه مبارزات کاندیدان ریاست جمهوری حزب ديموکرات


بارک اوباما و هيلري کلنتن، کاندیدانی حزب ديموکرات براي مقام رياست جمهوري، اکنون در پنسلوانيا هستند، ایالتی که مسابقه انتخاباتي براي نامزدي مقام رياست جمهوري، در بيست و دوم اپريل در آن صورت ميگيرد.

هر دو کانديد، قرار است امروز دوشنبه در يک گردهم آئي در پتسبرگ اشتراک نمايند. بعدا اوباما خطابه اي را در جلسه سالانه مديران آژانس خبررساني اسوشيتد پرس در واشنگتن ايراد خواهد کرد.

گفته ميشود که جان مکين، نامزد حزب جمهوريخواه نيز بيانيه اي را درين اجلاسيه ايراد خواهد کند. بروز يکشنبه دو رقيب حزب ديموکرات، به مشاجره اي شان روي تبصره اي اوباما که هفته گذشته در سان فرانسسکو ایراد نموده بود، ادامه دادند.

اوباما گفته بود که راي دهندگان شهر هاي کوچک به موضوعاتي مانند سلاح ناريه و مذهب، بدليلي 'چسپيده' اند که آنها در مورد فقر اقتصادي خشمگين هستند.

کلنتن بخاطر اين تبصره در اوباما را متهم به بلند پروازي و برتر شمردن نمود. و جان مککين نيز تبصره هاي او را بحيث خود ستائي تقبيح کرد.

اوباما در برابر کلنتن و مککين عکس العمل نشان داده گفت اگر به فکر آنها راي دهندگان بخاطر فقر و وضع بد اقتصادي خشمگين نیستند، پس این کاندیدان از جهان بيخبر هستند.

XS
SM
MD
LG